Reklama
Reklama

Robisz to podczas makijażu? Nieświadomie dodajesz sobie 10 lat

Nieudana fryzura czy niedobrana stylizacja potrafią dodać wizualnie lat. Podobnie zresztą, jak źle wykonany makijaż. Pewne błędy są dość powszechne, mimo że odbierają urodę i zwracają uwagę na mankamenty, zamiast je maskować. Warto więc wiedzieć, jakich błędów makijażowych powinny unikać dojrzałe kobiety, by się optycznie nie postarzać.

Istnieje kilka błędów makijażowych, które potrafią optycznie postarzyć. Zamiast wyglądać lepiej, sprawią, iż będziemy się prezentować gorzej — dodadzą wizualnie kilka lat. To jednocześnie błędy, które są dość częste. Tym bardziej trzeba wiedzieć, czego się wystrzegać, by codzienny czy odświętny makijaż rzeczywiście działał na naszą korzyść.

Tego unikaj w makijażu. Wizualnie cię postarzy

Podstawowym błędem, jaki popełnia wiele kobiet, a który na pewno odbije się na skórze, jest zasypianie w makijażu. Na szczęście zwiększa się świadomość w tej sprawie i coraz więcej pań uważnie zmywa z twarzy wszystkie kosmetyki przed pójściem spać. Popełniają jednak inne, popularne błędy, jak na przykład używanie zbyt ciemnego podkładu.

To podstawowy element niemal każdego makijażu, więc powinien zostać dobrze dopasowany do odcienia skóry i jej rodzaju. Nieumiejętnie dobrany, zbyt ciemny podkład wizualnie postarza. Wybierając go, warto upewnić się, czy po nałożeniu na skórę nie ciemnieje. Przetestujmy go również nie na dłoni, lecz na linii żuchwy i szyi. Wówczas będziemy w stanie dobrze go dopasować do swoich potrzeb.

Czytaj też: Ta domowa maseczka kosztuje grosze, a poprawia wygląd skóry jak drogie zabiegi 

Tych błędów nie popełniaj. Dodadzą ci tylko lat

Malując się, warto podkreślać oczy. Mówi się, iż są zwierciadłami duszy i wiele można z nich wyczytać. Ich ładna oprawa może naprawdę dodać urody. Niestety, wiele pań nieumiejętnie je maluje, w tym na przykład nakłada czarną kredkę na linię wodą oka. Coś, co może sprawdzić się przy makijażu wieczorowym, nie będzie ładnie się prezentować na co dzień. Jeśli już ktoś chce podkreślić to miejsce, powinien to zrobić beżowym ołówkiem. Takie rozwiązanie może nawet odjąć optycznie lat.

Problemem jest także zbyt mocny makijaż. Czasami panie chcą ładnie wyglądać i nieco przesadzają z ilością kosmetyków. Jeśli mocniej podkreśla się oczy, lepiej by jedynie delikatnie wymalować usta i odwrotnie. Nadmiar makijażu nie zadziała na niczyją korzyść i może jedynie dodać wizualnie lat. 

Zobacz też:

Pomoże na cellulit i wypadające włosy. Kupisz go za kilkanaście złotych

Zapomnij o przebarwieniach na twarzy. Usuniesz je za grosze, bez wizyty u kosmetyczki

Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: makijaż | uroda