Reklama
Reklama

Przez to twoje włosy są suche i wypadają. 5 najgorszych wakacyjnych błędów w pielęgnacji

Latem skupiamy się przede wszystkim na ochronie skóry i twarzy przed promieniowaniem UV, równocześnie zapominając o zabezpieczeniu włosów. Słońce, wiatr i woda znacznie je osłabiają, wysuszają i powodują wypadanie, dlatego warto wiedzieć, jakich błędów unikać podczas letniej pielęgnacji włosów. Sprawdź, o czym musisz pamiętać w trakcie upalnych dni.

Pielęgnacja włosów latem bywa naprawdę trudna. Zmienne warunki pogodowe, wiatr, morska woda, wysoka temperatura i słońce szkodzą włosom, przesuszają ją i utrudniają ich rozczesywanie. Dodatkowo częste wyjazdy komplikują nam regularną pielęgnację, co sprawia, że włosy zaczynają wypadać i brakuje im blasku. Może być to związane z często popełnianymi wakacyjnymi błędami, na które wskazuje jedna z trycholożek.  

Jakie niebezpieczeństwa czekają na nasze włosy latem?

Oczywiście naszym włosom latem najbardziej zagraża słońce. To właśnie ono sprawia, że nasze włosy zaczynają płowieć i stają się łamliwe, kruche i do tego bardzo suche. Co więcej, promienie UV rozszczelniają łuski włosa, równocześnie niszcząc główny budulec kosmyków, jakim jest białko.

Na nasze włosy negatywnie wpływa także chlorowana woda w basenie czy woda morska. Jeżeli odpowiednio nie zabezpieczymy fryzury przed działaniem wody, to włosy staną się szorstkie i trudne do rozczesania. W związku z tym, podczas upalnych dni nasze włosy powinniśmy otaczać szczególną opieką.

5 włosowych błędów, które popełniasz latem

Na TikToku jedna z użytkowniczek o nicku @towietrycholog, która z zawodu jest trychologiem oraz kosmetologiem, wyróżniła błędy, popełniane latem, które wpływają na kondycję włosów. Oto 5 włosowych, wakacyjnych grzeszków:

  1. Niespłukiwanie włosów po kąpieli w morzu lub w basenie, pod prysznicem basenowym lub plażowym.
  2. Suszenie mokrych włosów na słońcu, co działa jak rozjaśnianie ich, ale przeprowadzane w niekontrolowanych warunkach. Takie naturalne rozjaśnianie bardzo niszczy włosy. W szczególności ostrożność muszą zachować osoby z włosami blond naturalnymi lub rozjaśnianymi, a także siwymi kosmykami, ponieważ już po jednym takim suszeniu włosy mogą stać się żółte.
  3. Zaplatanie na wyjazd ciasnych warkoczy np. bokserskich i noszenie ich dłużej niż 3 dni. Tego typu uczesanie nie tylko naciąga nasze włosy, przyczyniając się do ich wypadania. Taka fryzura utrudnia również dokładne mycie głowy, ponieważ część brudu będzie zatrzymywała się na splotach włosów. Dodatkowo narażamy skórę głowy na poparzenia, bo warkocze sprawiają, że jest ona bardziej wyeksponowana na słońce.
  4. Nienoszenie czapki w słoneczne dni. Grozi to mocnymi poparzeniami skóry głowy oraz oczywiście zniszczeniem włosów.
  5. Niestosowanie spray’u ochronnego na włosy ani na skórę głowy. W przypadku, gdy mamy odsłonięty przedziałek lub przerzedzenia włosów, będzie to skutkowało problemami ze skórą głowy oraz obniżoną kondycją włosów.

Zobacz też:

Nie french ani czerwień. To najmodniejszy manicure na lato

W wakacje mocz stopy w wodzie z tym dodatkiem. Pozbędziesz się przykrej dolegliwości

Ta maseczka ujędrnia skórę, a do tego chłodzi. Kosztuje grosze i jest idealna na upały

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | uroda | włosy