Reklama
Reklama

Niezapomniany wieczór panieński. Co sprawi radość przyszłej pannie młodej?

Planowanie wieczoru panieńskiego przypomina nieraz pracę na pełen etat. Trzeba wybrać lokalizację, wymyślić ciekawy scenariusz wieczoru, zaprosić gości, zadbać o atrakcje i upominki, a przede wszystkim zadowolić przyszłą pannę młodą. Co zrobić, żeby pomyślnie przejść wszystkie wspomniane etapy, a przyjęcie przeszło do historii jako niezapomniane?

Celem każdego niezapomnianego wieczoru panieńskiego, jest zebranie najbliższych osób panny młodej i upamiętnienie dnia lub weekendu przed zbliżającą się ceremonią ślubną i zabawą weselną. Skrupulatnie realizując wydarzenie krok po kroku, można sprawić prawdziwą radość bliskiej osobie, która niedługo wyjdzie za mąż.

Obowiązek zaplanowania wieczoru panieńskiego spoczywa na świadkowej. Jednak nie musi ona polegać wyłącznie na własnej kreatywności. Warto posiłkować się pomysłami pozostałych osób, które pojawią się na wieczorze panieńskim. Co jest kluczowe w trakcie planowania tego wydarzenia?

Wieczór panieński należy zacząć planować odpowiednio wcześniej

Osoba wybrana na świadkową wie o szczegółach ceremonii oraz zabawy najwcześniej. Najczęściej otrzymuje informacje m.in. o zarezerwowanych terminach na samym początku. Te wiadomości należy wykorzystać w procesie planowania wieczoru panieńskiego.

Zaraz po tym, jak przyszła para młoda doprowadzi do końca sprawy organizacyjne i ustali miejsce oraz datę ceremonii i wesela, poinformuje prawdopodobnie od razu swoją świadkową. Właśnie w tym momencie druhna powinna od razu rozpocząć planowanie przedślubnej zabawy.

W jakim terminie zorganizować wieczór panieński?

Wytypowanie najlepszego momentu na zorganizowanie wieczoru panieńskiego często jest trudnym orzechem do zgryzienia. Datę należy ustalić, biorąc wcześniej pod uwagę kilka czynników. Najważniejsze z nich to wolny czas, którym dysponuje panna młoda i zaproszone osoby.

Zazwyczaj idealnym terminem jest ustalenie wieczoru panieńskiego w przedziale od trzech miesięcy do ostatnich kilku tygodni przed ceremonią ślubną. To okres, w którym panna młoda nie jest w szczycie intensywności przygotowań do wesela i będzie mogła w pełni skupić się na zabawie. 

Organizowanie wieczoru panieńskiego krok po kroku

Na początku należy przeprowadzić burzę mózgów z zaproszonymi osobami. To ważne, żeby ustalić termin i lokalizację wieczoru panieńskiego dogodne dla wszystkich, a także wyznaczyć temat przewodni zabawy, bazując na upodobaniach przyszłej panny młodej.

Kolejny krok to zamknięcie listy zaproszonych gości. Najlepiej, aby uczestnictwo zostało potwierdzone drobną wpłatą, która zostanie przeznaczona na wspólną zabawę. Wcześniej trzeba wyznaczyć też budżet przeznaczany na imprezę. 

Ostatnie etapy to zarezerwowanie noclegu oraz zakupienie dekoracji, gadżetów, rezerwacji miejsca w restauracji lub klubie oraz nabycie prezentu. Warto też zadbać o regularność powiadomień na temat zabawy, aby żadna z zaproszonych nie zapomniała stawić się na wieczorze panieńskim.


Zobacz też:

Klapki na obcasie w stylu Dody to must have sezonu. Znajdziesz je w wielu sieciówkach

Spódnica w tym kolorze to must have wiosny i lata. Nosi ją Katarzyna Sokołowska

Ta fryzura wyraźnie odejmuje lat. Face frame bije rekordy popularności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślub | wesele