Reklama
Reklama

Nie masz czasu na mycie włosów? Zrób taką fryzurę, a nikt nie zauważy

Brak czasu na umycie włosów lub niewłaściwie dobrana pielęgnacja mogą stać się problematyczne, kiedy trzeba wyjść z domu. Tłuste włosy mogą przytrafić się każdemu, dlatego warto wiedzieć, jak można sobie z tym sprawnie poradzić. Wystarczy kilka ruchów i fryzura gotowa. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby nieświeże włosy przestały być problemem.

Tłuste włosy i brak czasu na umycie ich często są przyczyną niepotrzebnego stresu przed wyjściem z domu. Chcąc wyglądać zawsze dobrze, warto poznać łatwą w wykonaniu fryzurę, której nawet tłuste włosy nie są straszne. Wygląda elegancko i modnie, czym podbiła serca wielu kobiet. 

Przeczytaj również: Zmieszaj 4 składniki i nałóż na włosy. To najlepsza domowa maska za grosze

Ta fryzura będzie dobrze wyglądać nawet na tłustych włosach  

Ciesząca się ogromną popularnością, często pojawia się na zdjęciach i filmikach w mediach społecznościowych. Pasuje każdemu, jest prosta w wykonaniu, a przede wszystkim idealna nawet przy nieświeżych włosach. Upięcie w stylu “clean girl hair" to dobre rozwiązanie na co dzień, jak i w awaryjnych sytuacjach.  

Fryzura ta polega na dokładnym “ulizaniu" wszystkich włosów, tak aby żaden kosmyk nie odstawał od głowy. Stąd przetłuszczone włosy idealnie poddadzą się temu procesowi. Wiele dziewczyn, aby wykonać tę fryzurę, specjalnie natłuszcza włosy.  

Następnie wystarczy wziąć włosy i związać w wysoki kucyk. Według uznania możesz zostawić wysoką kitkę lub przerobić ją na warkocz albo koka. Jeśli włosy pozostają niedostatecznie ulizane, wystarczy użyć żelu i szczotki, aby wygładzić całą fryzurę. Na koniec dla jeszcze mocniejszego efektu można użyć lakieru do włosów. Wystarczy kilka psiknięć. Po tłustych włosach nie ma ani śladu, a w zamian jest modna i stylowa fryzura.  

Rozwiązanie na bardzo awaryjne sytuacje  

Czasami włosy są zbyt krótkie, aby zrobić z nich fryzurę lub po prostu brak ochoty na jakiekolwiek upięcia. W takiej sytuacji można rozważyć użycie suchego szamponu. Jest to rozwiązanie, które ma na celu przedłużyć świeżość włosów.  

Suchy szampon nie zastępuje tradycyjnego mycia głowy, a jedynie maskuje zapach oraz nagromadzony łój. Dzięki temu włosy wyglądają dalej na świeże. Warto jednak zwrócić uwagę, że zbyt częste używanie suchego szamponu może niekorzystnie wpłynąć na włosy i skórę głowy. Chcąc tego uniknąć, warto więc po niego sięgać w naprawdę awaryjnych sytuacjach. 

Zobacz też:

Mity dotyczące odchudzania. Na te dietetyczne pułapki wiele osób daje się nabrać

Śpisz w ten sposób? Uważaj, bo możesz mieć więcej zmarszczek

Jak uratować przesuszone słońcem włosy? Wystarczy prosty domowy zabieg

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | włosy