Reklama
Reklama

Naturalny i skuteczny. Domowy dezodorant wykonasz z oleju kokosowego

Olej kokosowy może być używany jako zamiennik masła, dodatek do sosów czy tłuszcz wykorzystywany przy pieczeniu. W kosmetyce zaś okazuje się świetną bazą pod makijaż czy składnikiem maseczek na twarz i włosy. Przy jego udziale można również wykonać domowy dezodorant, który pomoże uporać się z problemem nadmiernego pocenia. Jak go przygotować? Wyjaśniamy.

Domowe kosmetyki cieszą się obecnie rosnącą popularnością. To często bezpieczniejsza i tańsza alternatywa dla produktów z apteki czy drogerii. Wystarczy kilka prostych składników i odrobina wolnego czasu, by przygotować samodzielnie rewelacyjny środek, wspomagający kondycję włosów czy skóry. Możliwe jest również przygotowanie w domu naturalnego dezodorantu. Główny jego składnik to olej kokosowy. Jak wykonać kosmetyk? 

Domowy dezodorant z oleju kokosowego. Jak działa?

Samodzielne wykonanie kosmetyku może być czystą przyjemnością. Wiemy, że wykonujemy bezpieczny środek, a zakończenie pracy sprawia wiele satysfakcji. Organiczny dezodorant nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, a bazą do jego wykonania jest olej kokosowy.

To olej roślinny, otrzymywany przez tłoczenie i rozgrzanie twardego miąższu orzechów kokosowych. Ma białą barwę, a w postaci płynnej jest lekko żółty. Ma zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Wystarczy dodać do niego mąkę ziemniaczaną i sodę oczyszczoną, by otrzymać domowy kosmetyk, o działaniu bakteriobójczym i pochłaniającym wilgoć. Taki środek nie tylko zapobiegnie nadmiernemu poceniu, ale również zadba o skórę pach. 

Czytaj też: Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami 

Naturalny dezodorant z oleju kokosowego. Tak go przygotujesz

Do wykonania domowego dezodorantu będziemy potrzebować pół szklanki płynnego oleju kokosowego, ¼ szklanki sody oczyszczonej i ¼ szklanki skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Aby gotowy kosmetyk ładnie pachniał i pozostawiał ten zapach na skórze, powinniśmy również dodać do mieszanki kilka kropel esencjonalnego olejku. Najlepiej, by zapach olejku był odświeżający - świetnie sprawdzi się na przykład limonka.

Wszystkie składniki łączymy ze sobą, a gotową masę przelewamy do szklanego słoiczka. Tak przygotowany kosmetyk można aplikować na skórę przy pomocy dłoni lub szpatułki. Warto wiedzieć, że jego działanie bakteriobójcze i zdolność pochłaniania wilgoci utrzymuje się do 12 godzin. To zatem tani, wydajny i naturalny sposób, by zapobiec nadmiernemu poceniu. 

Zobacz też:

To hit azjatyckiej pielęgnacji. Skóra będzie jędrna jak galaretka

Jak malować się latem? Dzięki tym sposobom twój makijaż przetrwa upalne dni

Wszystkie Polki chcą mieć spódnicę Doroty Gardias. Pasuje na wiele okazji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | uroda | selfcare | naturalne kosmetyki