Reklama
Reklama

Najlepszy krem pod oczy za kilka złotych. Szybko usuwa cienie i kurze łapki

Podczas pielęgnacji skóry warto korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi. Dotyczy to nie tylko znanych kosmetyków z drogerii, ale także mniej oczywistych rozwiązań. Zaliczają się do nich m.in. artykuły zawierające kofeinę.

Każdego dnia miliardy ludzi sięga po kawę, czy inne napoje z kofeiną. Jednak działanie tego związku jest znacznie szersze niż wyłącznie pobudzanie organizmu do działania. Kofeina to naturalny składnik, który można wykorzystać również w innych aspektach życia.

Warto na początku przypomnieć sobie, czym właściwie jest kofeina. To organiczny związek chemiczny – alkaloid purynowy, który naturalnie występuje w ziarnach kawy, a także wielu innych surowcach roślinnych. Kofeinę można uzyskiwać również syntetycznie. W zależności od źródła kofeinę określa się także jako: teinę (z herbaty), guaraninę (z guarany) i mateinę (z yerba mate).

Pobudzający związek organiczny działa również na skórę

Kofeina to znany środek psychoaktywny, zaliczający się do grupy stymulantów. Dlatego pewne zaskoczenie może budzić fakt, że ten składnik znajduje także zastosowanie w kosmetyce, a nie wyłącznie w branży, chociażby napojów energetyzujących, czy suplementów diety na odchudzanie. 

Co ciekawe, działanie kofeiny w kosmetyce również jest związane z pobudzeniem. Do tego dochodzi fakt związany z tym, że kofeina działa na skórę drenująco i powoduje, że naczynia krwionośne efektywnie pracują i krew krąży szybciej. Natomiast ziarna kawy to naturalne filtry UV i nie brakuje w nich również kwasu chlorogenowego.

Co zawiera krem za kilka złoty usuwający cienie i kurze łapki

Doceniany przez wiele osób krem za kilka złotych, usuwający cienie i kurze łapki zawiera właśnie kofeinę. Warto wiedzieć, że ten składnik znajduje się w preparatach nie tylko pod oczy, ale także w różnorodnej gamie kosmetyków do pielęgnacji twarzy, czy serum przeciwzmarszczkowych i maseczek. 

Produkty z kofeiną są też wykorzystywane do dbania o włosy. Na pewno wiedzą o tym osoby, które zmagają się z problemem łysienia. To wszystko uzupełnia fakt, że kremy z kofeiną działają przeciwzmarszczkowo, a także nadają się do stosowania w trakcie kuracji pielęgnacyjnej na suchej skórze.

Jak stosować krem z kofeiną pod oczy?

Do uzyskania pożądanych rezultatów w trakcie stosowania kremu pod oczy z kofeiną niezbędne będzie systematyczne stosowanie preparatu. Produkt trzeba wklepywać w okolice skóry wokół oczu. Efekty pojawią się po pierwszym tygodniu stosowania, ale najlepiej używać kosmetyku przez przynajmniej miesiąc lub dłużej.


Zobacz też:

Nazywany jest zielonym złotem. Redukuje zmarszczki i wzmacnia włosy

Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja