Reklama
Reklama

Myjesz włosy rano czy wieczorem? Odpowiedni wybór ma ogromny wpływ na ich kondycję

Na kondycję włosów wpływają nie tylko stosowane kosmetyki, ale również pora ich mycia. Czy lepiej robić to rano, czy wieczorem? Wyjaśniamy, jaka jest prawda.

Piękne, zadbane, świeżo wyglądające włosy to marzenie każdego człowieka. Z ładną fryzurą od razu lepiej się czujemy i lepiej wyglądamy. Warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko to, czym myjemy włosy, ale również kiedy to robimy. Jaka pora jest najlepsza i dlaczego?

Najlepsza pora na mycie włosów? To zależy od ich rodzaju

Niektórzy wolą myć włosy rano, żeby przez cały dzień cieszyć się świeżą fryzurą. Tuż po myciu suszą i układają włosy. Inni z kolei wolą zająć się nimi na spokojnie wieczorem, nawet tuż przed snem. Wówczas włosy mogą swobodnie wyschnąć nawet bez użycia suszarki i nie trzeba martwić się, że wyjdzie się z domu z wilgotnymi kosmykami. Teoretycznie pora mycia włosów nie powinna mieć żadnego znaczenia, jednak to nieprawda. Wpływa bowiem na wygląd i kondycję włosów.

Okazuje się, że pora mycia włosów powinna zależeć od ich rodzaju. Warto też pamiętać, że można je myć codziennie, gdy istnieje takowa potrzeba. Spowoduje to jednak wzmożone przetłuszczanie włosów. Jeśli ktoś ma z tym problem, powinien sięgnąć po alternatywne rozwiązanie — suchy szampon. Najlepiej stosować go mniej więcej co 2-3 dni i umyć włosy następnego dnia po jego użyciu. 

Czytaj też: Zapomnij o drogich szamponach i odżywkach. Umyj włosy mąką, a będą gładkie i lśniące 

O jakiej porze myć włosy? Na to zwróć uwagę

Cienkie i przetłuszczające się włosy powinny być myte rano. Dzięki temu będą świeże, miękkie i puszyste przez cały dzień. Mycie ich tuż przed snem mogłoby tylko pogorszyć ich kondycję. Mokre włosy są delikatne, a przez to podatne na uszkodzenia. Mogłyby się połamać i splątać, co jest naturalne, gdy się wiercimy śpiąc. Rano fryzura będzie pełna kołtunów i napuszona. Delikatne włosy warto nawet na noc splatać, a dopiero po wstaniu z łóżka zabrać się za ich mycie.

Kręcone włosy lepiej z kolei myć wieczorem. Ogólnie rzecz biorąc pora ich pielęgnacji nie ma znaczenia, jednak dla własnej wygody warto wybrać wieczorny termin ich mycia. Takie włosy wolniej schną i są trudniejsze do ułożenia. Przed snem mamy na to sporo czasu. Możemy nawet wolniej je suszyć, używając chłodniejszego nawiewu. Dzięki temu rano będą lepiej się prezentować i wystarczy nawet przeczesać je dłońmi, by ładnie się ułożyły. 

Zobacz też:

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | włosy