Reklama
Reklama

McDonald wchodzi w biznes weselny. Historyczna zmiana

Przygotowanie ślubu i wesela to czasochłonne oraz kosztowne zadanie. Wynajem lokalu, wybór menu, tortu, zastawy stołowej oraz opłacenie obsługi kelnerskiej może spędzać sen z powiek parze młodej. Lider sieci fast food postanowił rozwiązać te problemy, oferując nowożeńcom specjalne weselne menu.

McDonald’s  to największa i najpopularniejsza sieć restauracji oferujących posiłki typu fast food. Na całym świecie posiada aż 38 000 lokali. Teraz postanowiła wejść na rynek cateringu ślubnego. Czy cheeseburger lub nuggetsy na weselu zyskają aprobatę gości?

Nietypowe wesele? Zaproś gości do McDonald's

Sieć restauracji nie chce się ograniczać wyłącznie do serwowania szybkich kanapek na wynos. Z przytupem wchodzi również na rynek usług weselnych, oferując pakiet ślubny o wartości 185 funtów, czyli ok. 970 zł.

Do wyboru są dwie wersje menu: 100 burgerów z kurczakiem i 100 pudełek McNuggets lub 100 cheeseburgerów i 100 kawałków kurczaka. Jedzenia wystarczy więc dla wszystkich gości. Posiłki zostaną dostarczone przez restaurację pod wskazany adres.

Wesela w McDonald's coraz popularniejsze

Catering weselny McDonald's został obecnie uruchomiony w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Jeśli jednak pomysł zyska uznanie klientów, prawdopodobnie zostanie rozszerzony również na inne kraje. 

Organizacja wesel w McDonald's możliwa jest m.in. w Chinach - tam nowożeńcy i ich goście mają do wyboru kilka pakietów weselnych, a fast food zapewnia salę, wystrój, specjalnie dopasowane menu, a nawet zaproszenia czy upominki dla gości. Opcja ta jest prawdziwym hitem w Hongkongu już od kilkunastu lat. 

Skąd wziął się ten pomysł?

Rzeczniczka McDonald's Jessica Lee zapytana o pobudki, jakimi kierowała się firma wchodząc na rynek weselny powiedziała: „Rozpoczęliśmy program, ponieważ wielu klientów mówi nam, że McDonald's to miejsce, w którym po raz pierwszy zaczęli się spotykać... McDonald's to miejsce, w którym rozwinęły się ich historie miłosne". 

Aktualnie catering ślubny nie jest dostępny w restauracjach McDonald's w Polsce ani innych krajach europejskich, być może jednak zmieni się to w przyszłości.

Zobacz też:

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

Ta maść powinna się znaleźć w każdej kosmetyczce. Usuwa zmarszczki za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślub | wesele