Reklama
Reklama

Kup za grosze w aptece, by zmniejszyć cellulit. Znikną też żylaki i obrzęki

Ten produkt z apteki za 15 złotych to prawdziwy hit. Kobiety na całym świecie są nim zachwycone. Wiele z nich przyznaje, że działa jak "magiczna różdżka" na cellulit, siniaki i obrzęki, a to dopiero początek dolegliwości, z którymi może sobie poradzić. Mowa o olejku z żywokostu i gojnika, który potwierdza, że niska cena nie musi oznaczać słabej jakości.

Olejek z żywokostu i gojnika to ceniony od dawna produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Polki go nie doceniają, a szkoda, bo pomoże ci się pozbyć wielu uciążliwych dolegliwości. 

Zanim zaczniesz go stosować, musisz jednak pamiętać o jednej ważnej kwestii. Chodzi o to, że jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego przez maksymalnie 6 tyg.(zawiera kilka szkodliwych alkaloidów m.in. toksyczne alkaloidy pirolizydynowe, więc użytek wewnętrzny jest zakazany).

Kup w aptece za 15 zł, a pozbędziesz się cellulitu. Zlikwidujesz siniaki i obrzęki

Olejek z żywokostu i gojnika kupisz w aptece za 15 złotych. To niewiele, ale w tym przypadku niska cena wcale nie oznacza słabej jakości. Wręcz przeciwnie - to jeden z najlepszych tanich kosmetyków do regeneraci i pielęgnacji skóry. Najlepiej sprawdza się skondensowany w formie maceratu i maści do smarowania.

Czym jest olej żywokostowy z gojnikiem i na jakie problemy może pomóc? Redukcja cellulitu, niewielkich zmarszczek, szybka likwidacja siniaków czy drobnych obrzęków to dopiero początek jego cennych właściwości.

Może cię zainteresować: Wygładza i napina skórę lepiej, niż drogie kremy. W PRL-u piły go nasze mamy

Właściwości oleju żywokostowego z gojnikiem - co zawiera?

Olej żywokostowy z gojnikiem zawiera około 70 procent wyciągu z żywokostu i 30 procent wyciągu z gojnika. Związki czynne zawarte w obu tych roślinach składają się na cenne właściwości właściwego produktu, który możesz kupić w aptece, sklepie zielarskim - zarówno online, jak i w sklepie stacjonarnym.

Olej z żywokostu zawiera m.in.: 

  • alantoinę
  • kwasy fenolowe, m.in. kwas rozmarynowy
  • kwas foliowy
  • alkaloidy
  • witaminy: C, A, E, P, B1, B2 i B6, K

Gojnik zawiera natomiast m.in.: 

  • miedź, żelazo, cynk, fosfor, potas.
  • polifenole,
  • proteiny,
  • terpeny, 
  • flawonoidy

Czytaj również: Chcesz, by twoje dłonie wyglądały młodo? Te kolory paznokci omijaj szerokim łukiem

Olej żywokostowy z gojnikiem - na co warto go stosować?

Olej żywokostowy z gojnikiem ma wszechstronne zastosowanie. Z uwagi na zwartość alantoiny łagodzi stany zapalne skóry, przyspiesza gojenie się ran i wspomaga regenerację tkanek. Można nim smarować blizny, stłuczenia i siniaki (jednak nie otwarte rany!)

Kwas rozmarynowy wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Może przynieść ulgę przy rwie kulszowej, skurczach, bólach reumatycznych i bólach stawów, a także zapaleniach czy naciągnięciach ścięgien. Według medycyny ludowej żywokost żywi i goi kość i stąd wzięła się nazwa tej rośliny.

Poza tym olej żywokostowy często jest polecany przy: żylakach. A ponieważ może napinać pomarszczoną skórę - także przy cellulicie, czy zmarszczkach. Co więcej, stosowany w formie maski do włosów może być remedium na przesuszone i nadmiernie elektryzujące się kosmyki, których końcówki rozdwajają się, łamią lub puszą. 

Zobacz też:

Kozaki, które wyszczuplają i wydłużają nogi. Ten kolor, to hit

Wyciśnij i nałóż na twarz. Skóra będzie rozświetlona i napięta, a zmarszczki spłycone

Koloryzacja włosów się nie udała? Ten produktem usuniesz farbę i zabezpieczysz końcówki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | naturalne kosmetyki