Reklama
Reklama

Kosztuje kilka złotych, a działa na włosy jak profesjonalna laminacja. Są gładkie i błyszczące jak lustro

Salony fryzjerskie oferują szereg zabiegów, które mają na celu poprawę kondycji włosów, ich wygładzenie i błyszczenie, czyli uzyskanie efektu tafli. Od teraz nie musisz wydawać kilkuset złotych u fryzjera. Hitem Internetu stał się produkt za kilka złotych, działający tak, jak profesjonalna laminacja. Poznaj przepis na odżywiającą maseczkę.

Żelatyna na miękkie i lśniące włosy

Kosmetyki i zabiegi na laminację włosów w salonie fryzjerskich kosztują nawet kilkaset złotych. Okazuje się, że można zastąpić je maseczką wykonaną na bazie żelatyny za kilka złotych. Według internautek to właśnie ona potrafi zdziałać cuda na włosach. Jaki daje efekt?

Domowa maseczka z żelatyny sprawi, że włosy będą miękkie i lśniące. Co więcej, dzięki jej zastosowaniu uzyskamy pożądany efekt tafli.

Zabieg laminacji włosów w domu z użyciem żelatyny

Zabieg laminacji włosów możemy przeprowadzić w domu, używając kuchennego składnika, jakim jest żelatyna. Zamiennie stosujemy siemię lniane. Aby uzyskać oczekiwany efekt, warto dodać do żelatyny trochę emolientów w postaci olejków lub odżywki, domykających łuski włosów. 

Domowy zabieg laminacji włosów wykonujemy nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Używamy następujących składników:

  • 1 łyżka żelatyny;
  • 3 łyżki gorącej wody;
  • 1/2 łyżki olejku np. arganowego lub odżywki do włosów;
  • szklanka;
  • folia;
  • ręcznik. 

Do szklanki wsypujemy żelatynę i dolewamy gorącą wodę, cały czas mieszając, do momentu całkowitego rozpuszczenia głównego składnika. Następnie dodajemy olejek lub odżywkę, ponownie mieszając roztwór do połączenia składników. 

W drugim etapie przystępujemy do nakładania preparatu. Nakładamy go na suche włosy, a nie na skórę głowy. Później owijamy włosy folią i przykrywamy ręcznikiem. Po 45 minutach dokładnie spłukujemy maseczkę

Zobacz też:

Masz już taką torebkę? Tego lata będzie absolutnym hitem

Takie jeansy były hitem dekadę temu. Znów wracają na ulice

Manicure na lato dla dojrzałych kobiet. Małgorzata Kożuchowska go uwielbia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | włosy