Reklama
Reklama

Kosztuje 10 zł, wygładza zmarszczki jak botoks. Apteczny specyfik znany od pokoleń

Tran pozyskuje się z wątroby dorsza. Używa się go jako suplement diety albo stosuje jako składnik kremów kosmetycznych. Właściwości tego produktu mogą sprawić, że niepożądane efekty skórne, takie jak na przykład zmarszczki mogą zostać zniwelowane. Z tego względu ten tani krem apteczny jest niezwykle lubiany. Jak stosować maść tranową?

Z tranu wykonuje się też maści. Pomimo tego, że są bardzo doceniane przez osoby, które pielęgnują swoją skórę na różne sposoby, to cechuje się niską ceną. Produkt można nabyć nawet za 10 złotych – w aptece i bez recepty.

Maść tranowa jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także witaminy D oraz witaminy A. Może być wykorzystywana nie tylko do przeciwdziałania zmarszczkom, ale także używa się ją do głębokiego nawilżania i odżywiania skóry. 

Jak stosować maść tranową na skórze?

Warto wiedzieć, że maść tranową można stosować tylko zewnętrznie. Ważnymi elementami składu produktu są także lanolina, a także białą wazeliną i parafina stała. Wspomniane składniki działają pozytywnie na kondycję skóry, nawilżając ją i regenerując. 

Maść tranową mogą używać osoby z praktycznie każdym typem skóry. Produkt stanowi cenną pomoc w redukowaniu skutków ubocznych AZS, czyli atopowego zapalenia skóry. Trzeba jednak pilnować, aby maści tranowej nie używały osoby nietolerujące lanoliny - składnik może u nich wywołać zapalenie skóry.

Jak działa maść tranowa?

Maść tranowa jest przeznaczona dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Jeśli z produktu będą chciały osoby poniżej tego przedziału wiekowego, to powinny to skonsultować z lekarzem. Maść tranowa ma wiele prozdrowotnych aspektów działania.

Ze względu na witaminę A zawartą w maści tranowej jej stosowanie sprzyja produkcji włókien kolagenowych. Może być to szczególnie ważne dla osób, które ukończyły 25. rok życia – wtedy włókna kolagenowe zaczynają zanikać.

Maść tranowa jest ceniona ze względu na przeciwdziałanie występowaniu zmarszczek. Regularne stosowanie preparatu doprowadzi do pożądanego zwiększenia napięcia, nawilżenia i wygłądzenia skóry, może również niwelować niewielkie stany zapalne.  Systematyczne używanie maści będzie mieć też pozytywny wpływ na redukcję przebarwień.

Czy maść tranowa przeciwdziała wyłącznie zmarszczkom?

Właściwości maści tranowej mogą być też wykorzystane podczas pielęgnacji skóry rąk, stóp, a także paznokci. Kosmetyk chroni paznokcie przed nadmierną łamliwością. Z kolei w przypadku skóry rąk i stóp niweluje pojawianie się pęknięć na jej powierzchni. Maść tranową można też stosować przy zajadach, zmianach trądzikowych lub łuszczycy.


Zobacz też:

To imię dzięki serialowi było hitem w PRL-u. Dziś znów zyskuje na popularności

W ten sposób samodzielnie przyciemnisz brwi. Henna nie będzie już potrzebna

Wyjmij z kuchennej szafki i owiń stopy. Po 30 minutach będą idealnie gładkie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | uroda