Reklama
Reklama

Kiedy najlepiej myć włosy - rano czy wieczorem? Trycholog rozwiewa wątpliwości

Właściwa pielęgnacja włosów to klucz do utrzymania ich w dobrej kondycji. Istnieje wiele teorii, które mówią, że włosy trzeba myć rzadziej lub częściej. Wiele z nich nie ma dużo wspólnego z rzeczywistością. Istnieje jednak jeden aspekt, z którym większość lekarzy jest zgodna. Dotyczy on pory mycia włosów. Sprawdź, kiedy według trychologów najlepiej myć włosy.

Mycie włosów to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto wiedzieć, jak go wykonywać, aby polepszyć stan naszych kosmyków.

Jak często myć włosy?

Częstotliwość mycia włosów zależy od wielu czynników. Najważniejszym, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jako pierwszy jest sebum. Wytwarzane przez gruczoły łojowe, odpowiada za ich wygląd. Jeśli nasza skóra należy do przetłuszczających się, a włosy wyglądają na tłuste już po jednym dniu, mycie ich codziennie może być koniecznością.

Oznacza to, że główną zasadą, do której warto się stosować, jest mycie włosów tak często, jak tego wymagają. Natomiast korzystanie z odpowiednio dobranych kosmetyków, dostosowanych do częstotliwości mycia włosów, pomoże zadbać o zdrowie pasm, bez ryzyka wystąpienia negatywnych skutków.

Lepiej myć włosy rano czy wieczorem?

Włosy można myć rano albo wieczorem. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, które mogą znacząco wpłynąć na naszą fryzurę.

Jeśli myjemy włosy wieczorem, musimy zadbać o ich dokładne wysuszenie. Położenie się spać z mokrą głową może prowadzić do wielu problemów. Mokre, a nawet wilgotne włosy są świetną pożywką dla bakterii, które uwielbiają ciepłe, wilgotne środowisko. Dodatkowo mokre kosmyki są o wiele bardziej podatne na zniszczenia. Z tego powodu poduszka może je mocno uszkodzić.

Zanim położymy się spać, musimy upewnić się, że nasza głowa jest sucha. Oznacza to dodatkową pracę, na którą wiele osób się nie godzi. Z tego powodu częściej polecane jest mycie włosów rano. Unikniemy w ten sposób negatywnych skutków, które mogą wynikać z położenia się spać z mokrą głową.

Zobacz też:

Pomoże na cellulit i wypadające włosy. Kupisz go za kilkanaście złotych

Zapomnij o przebarwieniach na twarzy. Usuniesz je za grosze, bez wizyty u kosmetyczki

Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | włosy