Reklama
Reklama

Ile dni przed farbowaniem należy umyć włosy? Fryzjerka obala popularny mit

Mycie włosów przed farbowaniem sprawia wiele problemów. Czy niemyte włosy są lepiej chronione przed negatywnymi skutkami farbowania? A może nadmiar sebum negatywnie wpływa na efekt koloryzacji? Na szczęście wszelkie wątpliwości rozwiewa Olga Poniatowska. Sprawdzamy, jaka jest prawda o myciu włosów przed farbowaniem.

Prawidłowe przygotowanie włosów przed farbowaniem może wpłynąć na efekt koloryzacji. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy myć włosy przed farbowaniem. Na to pytanie odpowiada kosmetolożka i trycholożka Olga Poniatowska na swoim koncie na TikToku. Od dziś efekt koloryzacji włosów będzie idealny.  

Myć czy nie myć włosów przed farbowaniem?

Mycie włosów i skóry głowy jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Pozwala usunąć sebum i ograniczyć namnażanie się grzybów naturalnie bytujących na skórze głowy. Jednak sebum tworzy także warstwę ochronną na skórze głowy, dzięki czemu możesz zabezpieczyć ją przed silnymi związkami znajdującymi się w farbach.  

Sebum ma jednak i drugą stronę medalu. Jego nadmiar może powodować podrażnienia i świąd. Jeśli połączysz go z substancjami chemicznymi z farby wywołującymi podrażnienia, twoja koloryzacja może zakończyć się bardzo dużym świądem, co z pewnością nie pozwoli ci się cieszyć z nowego koloru włosów. 

Ile dni przed farbowaniem umyć włosy?

Na szczęście Olga Poniatowska daje jasne wyjaśnienie i wskazówki. Ile dni przed farbowaniem należy umyć włosy? Według specjalistki to zależy od twojej skóry głowy i szybkości jej przetłuszczania się.  

  • Osoby, które na drugi dzień po umyciu mają już tłuste włosy, powinny umyć je dzień przed farbowaniem
  • Osoby, które mają tłuste włosy trzy dni po umyciu, mogą umyć włosy dwa dni przed farbowaniem
  • Osoby, którym skóra głowy się nie przetłuszcza, mogą umyć włosy trzy dni przed farbowaniem.  

Nawet jeśli twoje włosy pozostają świeże przez cały tydzień, warto je myć co trzy dni. Jest to okres optymalny, który pozwala odpowiednio regulować ilość grzybów i sebum na skórze głowy.  

O czym jeszcze pamiętać przed farbowaniem włosów?

Na efekt koloryzacji ilość sebum nie wpływa tak bardzo. Bardziej dotyczy twojego samopoczucia po zabiegu i kondycji twojej skóry głowy. Specjalistka na swoim kanale przypomina jednak, aby po ostatnim myciu przed farbowaniem nie stosować stylizatorów, suchych szamponów, zasypek czy tuszy do koloryzacji. Wszystko to może spowodować, że nowy kolor będzie nierównomierny.  

Zobacz też:

Umyj, obierz, zetrzyj i nałóż na włosy. Będą lśniące i nawilżone

Ten sposób makijażystek zapewnia błyskawiczny efekt liftingu. Wystarczy namalować trzy kropki

Zamiast dawać do ciasta, wylej to na głowę. Koleżanki pozazdroszczą ci fryzury

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | włosy | uroda