Reklama
Reklama

Gigantyczny noworodek podbija Internet. Na początku nie uwierzyła lekarzom

W Wielkiej Brytanii na świat przyszedł noworodek, który ważył 11 funtów i 4 uncje, czyli…ponad 5 kg. Matka nie wierzyła, gdy lekarze mówili, że jej dziecko będzie aż tak duże. Nagrania z chłopcem w roli głównej robią furorę na TikToku. Okazuje się jednak, że nie jest to najcięższy noworodek na świecie.

Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowy i pełen emocji czas. Zdarza się jednak, że widok noworodka może być sporym zaskoczeniem — tak było w przypadku mieszkanki Wielkiej Brytanii, której pociecha okazała się wyjątkowo pulchna. 

Zaskakująco duży noworodek

Lauren Roberts stała się bohaterką social mediów, po tym, jak opublikowała na TikToku film przedstawiający jej synka. Dziecko zaraz po urodzeniu ważyło ponad 5 kg. 

O jego nietypowej wadze Lauren dowiedziała się w 35 tygodniu ciąży, podczas rutynowego badania USG. Na początku nie uwierzyła jednak lekarzom, tym bardziej że to już  trzecie dziecko kobiety, a waga poprzednich nie odbiegała od normy. 

Po porodzie okazało się, że mieli rację chłopiec ważył 11 funtów i 4 uncje, czyli 5,10 kg. Konieczne było wykonanie cesarskiego cięcia, na szczęście poród odbył się bez komplikacji, a dziecko urodziło się zdrowe.

Pulchny chłopiec podbija sieć

Matka pochwaliła się „maleństwem” w social mediach, informując, że niemowlęcą wyprawkę trzeba było skompletować na nowo, ponieważ noworodek mieścił się w ubranka w rozmiarze przeznaczonym dla dzieci w przedziale wiekowym 3-6 miesięcy. 

W sieci posypały się gratulacje i zachwyty - "jest taki słodki", "wspaniały bobas" - pisali internauci, a nagranie szybko stało się viralem. Do tej pory zostało wyświetlone ponad 860 000 razy.

Najcięższe dziecko na świecie

Większość zdrowych noworodków osiąga masę urodzeniową 3-3,5 kg. Synek  Lauren, mimo że ważył o 2 kg więcej, nie jest rekordzistą.

Na początku tego roku w Brazylii na świat przyszedł chłopiec o wadze ponad 7 kg. W jego przypadku konieczny był zakup ubranek na roczne dziecko. Lekarze okrzyknęli go najcięższym  noworodkiem na świecie. 

Zobacz też:

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

Ta maść powinna się znaleźć w każdej kosmetyczce. Usuwa zmarszczki za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina