Działa na przebarwienia i zaskórniki. Tę maseczkę zrobisz za mniej niż 3 złote
Od lat nasze babcie i mamy używały naturalnych kosmetyków, tworzonych w zaciszu domowym, aby dbać o swoją urodę. Jednym z przykładów takich produktów jest maseczka, zawierająca kwas acetylosalicylowy, który ma podobne działanie jak kwasy stosowane przez profesjonalne kosmetyczki. Sprawdź, jak przygotować tanią domową maseczkę, która skutecznie poprawi stan twojej skóry.
Tanim i sprawdzonym przez pokolenia kosmetykiem domowym jest świetnie działająca maseczka z aspiryny. Skutecznie pomaga ona w walce z niedoskonałościami, zaskórnikami oraz zaczerwienieniem. Jej przygotowanie jest bardzo proste i zajmie nam zaledwie kilka minut.
Maseczka z aspiryny jest najlepszym sposobem na pozbycie się niedoskonałości ze skóry twarzy. Jeżeli chcemy zlikwidować różnego rodzaju krostki, wągry, przebarwienia czy zaskórniki to będzie ona świetnym wyborem.
Jej regularne stosowanie może sprawić, że pozbędziemy się niedoskonałości. Co więcej, nakładając mieszankę aspirynową punktowo, możemy pozbyć się także opryszczki. Związane jest to, z tym że aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który posiada właściwości głęboko oczyszczające, a także wysuszające. Jego działanie jest tak mocne i skuteczne, że zabieg maską aspirynową przyrównywany jest do zabiegu kwasami w gabinecie kosmetycznym.
W zasadzie maseczka z aspiryny nadaje się dla każdego rodzaju cery, jednak umiar przy jej stosowaniu powinny zachować osoby, które cechuje skóra wrażliwa, naczyniowa lub sucha. Muszą one skrupulatnie dobierać kosmetyki, aby uniknąć pogorszenia kondycji skóry oraz podrażnień. Maseczki nie powinny używać także kobiety w ciąży, ponieważ stosowanie kwasu acetylosalicylowego w czasie ciąży i bezpieczeństwo tego stosowania uzależnione jest od dawki leku.
Maseczka aspirynowa najlepiej sprawdzi się w przypadku cery tłustej, mieszanej i skłonnej do zmian trądzikowych, a także w przypadku skóry problematycznej. W przypadku takich osób regularne stosowanie tego preparatu pozwoli skutecznie wpłynąć na poprawę stanu skóry oraz pomoże pozbyć się różnego rodzaju niedoskonałości.
Pomimo tego, że maseczka aspirynowa pomaga pozbyć się zanieczyszczeń, to musimy pamiętać, że jest to jedynie pomoc powierzchowna. Wobec tego, jeżeli zmagamy się z trądzikiem lub mamy poważne problemy z cerą, lepiej skonsultować swoje leczenie z dermatologiem, ponieważ żadna maseczka nie wyleczy przyczyn chorób skóry. Równocześnie stosując maseczkę z aspiryny, jeśli mamy wrażliwą skórę i skłonną do podrażnień, to lepiej będzie nakładać preparat punktowo na przykład na czoło, nos czy brodę. Jest to lepsze niż traktowanie w tym przypadku całej twarzy kwasem acetylosalicylowym, co mogłoby podrażniać wrażliwe rejony.
Czytaj również: Już nie koreańska pielęgnacja. Ten trend odejmie ci lat w mgnieniu oka
Przygotowanie domowej maseczki z aspiryny nie jest skomplikowane i nie wymaga od nas zbyt wielu składników. Wszystkie niezbędne produkty są także tanie i łatwo dostępne. Oto co będziemy potrzebowali do zrobienia maseczki:
- 3-4 tabletki aspiryny,
- 1 łyżeczka wody (najlepiej destylowanej lub hydrolatu),
- 1 łyżka jogurtu naturalnego lub jogurtu greckiego.
Chcąc przygotować maseczkę, musimy zacząć od umieszczenia w miseczkę aspiryny i zalania jej odrobiną wody. Najlepiej robić to powoli, aby tabletki miały szansę spęcznieć. Kolejnym krokiem jest staranne rozgniecenie miękkich tabletek na jednolitą papkę. Następnie dodajemy łyżkę jogurtu bez dodatku cukru i barwników.
Tak wykonaną maseczkę nakładamy na całą twarz lub tylko na problematyczne punkty. Trzymamy ją na skórze przez 10-15 minut i zmywamy letnią wodą.
Opcjonalnie, zanim zmyjemy, maseczkę możemy wykonać delikatny peeling twarzy. Dzięki drobinkom pozostałym po rozdrobnieniu tabletki, mieszanka świetnie nadaje się do zebrania złuszczonego, martwego naskórka.
Oczywiście, jeżeli chcemy zobaczyć na swojej twarzy efekty kuracji maseczką z aspiryny, to musimy być systematyczni w pielęgnacji. W przypadku, gdy okaże się, że maseczka pozostawia naszą skórę w dobrej kondycji, wtedy powinniśmy nakładać ją regularnie, raz w tygodniu.
Natomiast jeżeli na naszej skórze wypryski nie są częstym problemem i pojawiają się jedynie okresowo, to maseczkę z aspiryny należy nakładać jedynie raz na miesiąc lub wtedy, gdy zauważymy, że znacznie pogorszył się stan naszej skóry.
Nie powinniśmy także nadużywać zabiegów z użyciem maseczki. Musimy pamiętać o tym, że aspiryna wysusza skórę, a w przypadku cery tłustej i mieszanej, daje to sygnał skórze, aby rozpoczęła produkcja sebum. Oznacza to więc, że jeżeli nakładamy maseczkę codziennie lub kilka razy w tygodniu to możemy uzyskać odwrotny efekt.
Przed przystąpieniem do pielęgnacji z użyciem maseczki z aspiryny, musimy przeprowadzić próbę uczuleniową. Dzięki temu unikniemy zbędnych zaczerwienień na skórze i wykwitów.
Wobec tego, zanim dostarczymy naszej skórze kwasu, powinniśmy niewielką ilość maseczki nałożyć na mały obszar skóry. Jeżeli przez kilka minut nie odczujemy pieczenia, bólu czy swędzenia, a po zmyciu maseczki cera nadal będzie w dobrym stanie, oznaczać to będzie, że możemy spróbować wykonać zabieg w całości.
Widząc pozytywne efekty stosowania klasycznej maseczki z aspiryny, możemy spróbować ją ulepszyć i dodać do niej inne kosmetyczne dodatki.
Na przykład wiele osób decyduje się na włączenie do przepisu miodu zamiast jogurtu. Oczywiście jest to opcja dla tych, których nie uczula ten produkt. Oprócz tego możemy dodać do maseczki ulubionego olejku lub oleju, którego zazwyczaj używamy do pielęgnacji skóry twarzy.
Zobacz też:
Kosztuje grosze, a usuwa worki pod oczami jak drogi krem. Wystarczy odrobina wieczorem
Zamiast na hybrydę, zdecyduj się na ten manicure. Nie niszczy paznokci
Zamiast farbować siwe włosy, wybierz tę koloryzację. Optycznie odmładza i dodaje uroku