Reklama
Reklama

Chcesz mieć wesele bez dzieci? Wedding plannerka radzi, jak powiedzieć to gościom

Wesele to zdecydowanie jedno z ważniejszych, o ile nie najważniejsze wydarzenie w życiu. Z przygotowaniami wiąże się jednak sporo stresu. Między innymi stworzenie listy gości oraz forma zaproszeń często przyprawiają młodą parę o zawrót głowy. Wesele z dziećmi czy bez? A jeśli bez to jak poinformować o tym gości, aby nie poczuli się urażeni? Poznaj sprawdzone rady wedding plannerki.  

Z organizacją wesela wiąże się wiele decyzji, które często nie należą to najprostszych. Do grona takich z pewnością zalicza się rozterka związana z zaproszeniami, a dokładnie z tym, czy gości zapraszać z dziećmi, czy bez. Jeśli bez to jak powiadomić o tym zaproszonych? 

Wesele z czy bez dzieci?  

Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia było, aby na weselu zabrakło również tych najmłodszych. Czasy się jednak zmieniają i coraz częściej słyszy się o imprezach bez dzieci. Decyzja o tym należy jednak wyłącznie do pary młodej.  

Wesele to wydarzenie wyjątkowe i trwające do późnych godzin nocnych. Podczas takiej imprezy małe dzieci wymagają stałej opieki, przez co rodzice zajęci zabawianiem pociech nie korzystają z możliwości zabawy, a co więcej często wychodzą zdecydowanie wcześniej, kiedy to ich dzieci zmorzy sen.  

W związku z tym wiele par podejmuje decyzje o organizacji wesela bez dzieci. Wciąż jednak budzi do sporo kontrowersji. Niezależnie od powodu podjęcia takiej decyzji, jedno jest pewne — należy być w tym konsekwentnym oraz zrobić to z odpowiednim wyczuciem, aby nikogo nie urazić.  

Zobacz również: Ile pieniędzy włożyć do koperty na wesele w 2024 r.? Nowy rok, nowe stawki

Jak taktowanie zaprosić gości na wesele bez dzieci? 

Coraz więcej par decyduje się na organizację wesela bez dzieci. Niestety wiele z nich zastanawia się, jak uwzględnić tę informację w zaproszeniu, aby było to w dobrym tonie. Poinformowanie o tym fakcie często więc bywa nie lada wyzwaniem. Jak zrobić to z odpowiednim wyczuciem?  

Swoim doświadczeniem oraz złotymi radami na TikToku podzieliła się wedding plannerka prowadząca konto o nazwie "jak z marzeń". Podaje kilka sprawdzonych zwrotów, które warto uwzględnić w zaproszeniach, chcąc grzecznie i z wyczuciem poinformować, że wesele odbędzie się bez dzieci.  

Przede wszystkim konsultantka ślubna zwraca uwagę na to, aby informacja o fakcie imprezy weselnej bez dzieci była stanowcza, ale jednocześnie grzeczna, pełna sympatii i wyczucia. Zwraca uwagę również na fakt, aby w podawanym komunikacie unikać bezpośredniego wyrażenia "bez dzieci", ponieważ często powoduje ono odczucia obrazy oraz braku elegancji. Warto, zamiast tego napisać, że weselna impreza organizowana jest tylko dla dorosłych. 

Ważne, aby o fakcie organizacji wesela bez dzieci poinformować gości odpowiednio wcześniej, by ci mieli możliwość zorganizowania opieki dla swoich pociech. Informacja o tym, że przyjęcie jest dla dorosłych, obowiązkowo powinna znaleźć się w zaproszeniu, ponieważ często wypisanie tylko imion dorosłych na zaproszeniu nie wystarcza. 

Zobacz też:

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

Pomoże na cellulit i wypadające włosy. Kupisz go za kilkanaście złotych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wesele