Reklama
Reklama

7 oznak, że on nigdy ci się nie oświadczy. Nie warto tracić czasu

Jesteście w związku od kilku lat, a na twojej dłoni nadal nie ma zaręczynowego pierścionka? Możliwe, że nie powinnaś dłużej na niego czekać, bo twój partner wcale nie zamierza się z tobą żenić. Mężczyźni rzadko wprost mówią o swoich uczuciach, jednak jest siedem charakterystycznych zachowań, po których możesz poznać, że on nigdy ci się nie oświadczy.

Marzysz o tym, aby niedługo stanąć na ślubnym kobiercu, lecz twój wieloletni partner zwleka z oświadczynami? Niestety mamy dla ciebie złą wiadomość. Nawet jeśli ty jesteś pewna, że mężczyzna, z którym się spotykasz, jest tym jedynym, on wcale nie musi traktować waszego związku na poważnie. 

Jeżeli z kolejnego wyjazdu we dwoje wróciłaś zawiedziona, bez pierścionka zaręczynowego, to nie ma sensu robić mu wyrzutów. Po prostu dokładnie przyjrzyj się zachowaniu swojego chłopaka. Oto siedem sygnałów, które wysyła mężczyzna, kiedy nie jest zainteresowany małżeństwem ze swoją partnerką.

Lekceważy znaczenie małżeństwa

Jednym z powodów, dlaczego on nie chce się oświadczyć, może być to, że on po prostu nie wierzy w instytucję małżeństwa. Nie ma w tym niczego złego pod warunkiem, że przysłowiowy "papierek" także i tobie nie jest potrzebny do szczęścia. Jeżeli jednak marzysz o tym, aby stanąć na ślubnym kobiercu, powinnaś poszukać partnera o podobnych oczekiwaniach. 

Szanse na to, że mężczyzna lekceważący znaczenie instytucji małżeństwa, weźmie ślub, są niewielkie. No, chyba że zakocha się w innej kobiecie, dla której zapragnie zmienić stan cywilny. W każdym razie, jeśli on od początku tłumaczy ci, że nie chce brać ślubu, na pewno nie oświadczy się... tobie. 

Nie przedstawia cię swojej rodzinie

Drugi typowy sygnał, że on nigdy się z tobą nie ożeni, jest wtedy, gdy mężczyzna nie chce przedstawić cię swoim rodzicom, dziadkom lub innym członkom rodziny. To normalne, że może nie czuć się gotowy zrobić tego po kilku tygodniach znajomości. Jednak jeśli spotykacie się np. dwa lata, a ty nigdy nie miałaś okazji pojechać do jego domu rodzinnego np. na urodziny czy grilla, to w głowie powinna zapalić ci się czerwona lampka. 

Unika rozmów o wspólnej przyszłości

Zawsze, gdy próbujesz porozmawiać o waszej wspólnej przyszłości, on mówi, że to nie jest odpowiedni moment? Jeżeli twój partner notorycznie unika poważnych tematów, takich jak: zakup wspólnego mieszkania, posiadanie dzieci, adopcja zwierzaka czy wreszcie... ślub, to najprawdopodobniej nie traktuje cię jako kandydatki na żonę. Wygodnie jest mu w relacji bez zobowiązań, lecz nie ma odwagi, aby ci o tym powiedzieć.

Codziennie stawia kolejne warunki

Być może zniecierpliwiona oczekiwaniem na oświadczyny, zapytałaś swojego partnera o to, dlaczego nie zdecydował się jeszcze na kolejny krok. Jeżeli twój chłopak odpowiedział ci, że myśli o tym, jednak musi mieć pewność i, aby go do tego przekonać, powinnaś zmienić np. swój wygląd, lub zrezygnować z ważnego dla ciebie hobby, to coś zdecydowanie tutaj nie gra. 

Najprawdopodobniej są to kolejne wymówki, a jednocześnie sygnały, że "nie jesteś dla niego dość dobra". Od takiej osoby uciekaj, gdzie pieprz rośnie. Nikt nie jest idealny, a miłość polega na akceptacji, a nie próbie ciągłego zmieniania drugiej osoby.

Woli spędzać czas z kolegami

Tak zwany "czas dla siebie" jest w związku równie ważny, co przebywanie ze swoją drugą połówką. Nie ma więc nic złego w tym, że twój chłopak od czasu do czasu wyjdzie z kolegami np. na mecz czy do baru. Jeżeli jednak partner notorycznie wychodzi wieczorami z domu, woli imprezy od waszych randek, a na wakacje jeździ ze swoimi znajomymi, to świadczy to o tym, że nie jesteś dla niego priorytetem. 

Szuka więzi z innymi kobietami

Zaniepokoić powinien cię również fakt, iż twój partner ma wiele koleżanek. Nie chodzi tutaj o dobrą przyjaciółkę, z którą zna się od lat i traktuje ją jak własną siostrę, tylko o przypadkowe kobiety poznane w aplikacji randkowej czy na imprezie. Jeżeli mężczyzna w wieloletnim związku chce nawiązywać bliskie znajomości z innymi paniami, to najprawdopodobniej jest już znudzony związkiem. I na pewno teraz nie myśli o ślubie. 

Wprost mówi, że nie jest gotowy

Zdarza się, że mężczyźni wprost mówią swoim kobietom, że nie są jeszcze gotowi na ślub. Jeśli twój partner tak właśnie robi, to masz dwie możliwości - poczekać, albo się z nim rozstać. Pamiętaj jednak, że niektórzy panowie nigdy nie dojrzewają do małżeństwa. Powinnaś więc wprost powiedzieć chłopakowi o swoich planach. A jeśli ten nie wyrazi chęci, aby brać w nich udział, poszukaj bardziej zdecydowanego mężczyzny. W końcu nie od dziś mówi się, że "tego kwiatu jest pół światu". 

Zobacz też:

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek