Reklama
Reklama

Zapomnij o odplamiaczach, które niszczą ubrania. Wsyp odrobinę do pralki, a pranie będzie śnieżnobiałe

Czy można jednym produktem usunąć plamy z ubrań i kamień z pralki? Okazuje się, że jest to możliwe dzięki przyprawie, którą niemal każdy z nas ma w swojej kuchni. Znając ten prosty, domowy sposób nie będziesz potrzebować drogich i żrących środków chemicznych.

Do wyprania ubrań używamy proszku do prania i płynu do płukania. Dodatkowo kupujemy odplamiacz, gdy dana rzecz ulegnie zabrudzeniu. Z kolei pralkę czyścimy odkamieniaczem z osadu kamiennego. Te wszystkie środki chemiczne można zastąpić kwaskiem cytrynowym. Sprawdź, jak używać tej przyprawy w łazience. Jej szerokie zastosowanie zaskakuje. 

Kwasek cytrynowy ma czyste i miękkie pranie

Wykorzystanie kwasku cytrynowego jest popularne w kuchni, ponieważ reguluje on poziom kwaśności napojów, sosów, przetworów mięsnych czy wyrobów cukierniczych. Mało kto wie, że można zastosować go w łazience jako domowy środek czystości

Kwasek cytrynowy ma podobne działanie do sody oczyszczonej, a więc zwalcza brud, jednak ma właściwości wybielające, dlatego warto dodać go do białego prania, aby usunąć uporczywe plamy. Wystarczy wsypać 2 łyżki tego proszku do pralki, a ciuchy będą śnieżnobiałe. 

Z kwasku cytrynowego możemy też zrobić płyn do płukania białych ubrań, dzięki któremu tkaniny będą miękkie i pachnące. W tym celu musimy rozpuścić 2,5 łyżki tego produktu w 100 ml ciepłej wody. Warto dodać także kilka kropel ulubionego olejku zapachowego. Tak przygotowany środek wlewamy do odpowiedniej przegrody w pralce. 

Kwasek cytrynowy na kamień w pralce i nie tylko

Kwasek cytrynowy jest dobry nie tylko do czyszczenia ubrań, ale także i pralki. Wystarczy wsypać 120 g produktu do zbiornika pralki i nastawić zwykły program. Dzięki temu w mig pozbędziemy się osadu kamiennego. 

Kwaskiem cytrynowym możemy czyścić inne sprzęty AGD, na których jest kamień. Mowa o zmywarce, czajniku elektrycznym czy ekspresie do kawy. 

Ten proszek sprawdzi się idealnie w codziennym sprzątaniu umywalki, toalety oraz wszelkich zabrudzeń zarówno w łazience, jak i kuchni. Poza tym doczyścimy nim osad z kubków i sztućców, a nawet srebrną biżuterię. Wtedy warto zmieszać go z ciepłą wodą. 

Zobacz też:

Zmieszaj z wodą i spryskaj kostkę brukową. Szybko usuniesz chwasty

Jeśli poczujesz ten zapach, reaguj. Może oznaczać, że w mieszkaniu są pluskwy

Nie radzisz sobie z mchem na trawniku? Kup ten produkt w za kilka złotych i rozsyp

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | sprzątanie