Reklama
Reklama

Zalej resztki cytryny octem. Stworzysz domowy środek do wszystkiego

Szukasz ekologicznych środków do sprzątania? Może okazać się, że masz je już w domu. Za pomocą dwóch popularnych składników, będziesz mógł stworzyć niezwykle silny środek sprzątający, który rozpuści nawet najmocniejszy i najbardziej uporczywy brud. Sprawdź, jak przygotować domowy ekologiczny specyfik. Już nigdy nie kupisz chemii w sklepie.

Ekologiczne środki czyszczące są przyjazne dla środowiska oraz zdrowia domowników. Sprawdź, jak przygotować jeden z najprostszych detergentów, który przyda się w całym domu.

Jak działa połączenie cytryny i octu?

Do przygotowania domowego środka czyszczącego będzie nam potrzebna nie tyle cytryna, ile jej skórka. Zamiast wyrzucać ją do kosza, po zużyciu owocu, warto ją zachować. Cytryna ma właściwości rozjaśniające, odkażające i przeciwbakteryjne, przez co skutecznie radzi sobie z zabrudzeniami. Dodatkowo ma ładny, orzeźwiający zapach.

 W połączeniu z octem będzie stanowić silny detergent, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. 

Jak przygotować domowy detergent ze skórki cytryny?

Do przygotowania płynu będziemy potrzebowali:

·  Skórki po jednej cytrynie,

·  Szklanki octu,

· Szklanego pojemnika.

Wystarczy, że skórkę podzielimy na mniejsze kawałki i wrzucimy ją do szklanego pojemnika. Następnie zalewamy ją szklanką octu, mieszamy i szczelnie zamykamy naczynie. Tak przygotowana mikstura powinna odczekać ok. 2 tygodnie przed pierwszym użyciem. Warto przechowywać ją w ciemnym i chłodnym miejscu – światło słoneczne może obniżyć jej skuteczność. 

Po tym czasie odcedzamy płyn i przelewamy do wygodniejszego pojemnika, np. butelki z atomizerem. Płyn do czyszczenia będzie gotowy do zastosowania.

 

Zobacz też:

Zabierz je z lasu, włóż do piekarnika i zrób naturalny odświeżacz powietrza

Zaczynasz dzień od kawy? Lekarze radzą, by na czczo pić inny napój

​Chcesz schudnąć? Naukowcy podpowiadają, jaka pora dnia jest najlepsza na ćwiczenia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie