Reklama
Reklama

Więcej nie wypierzesz poduszek w zwykłym proszku. Ten domowy specyfik za grosze sprawdzi się o wiele lepiej

Pościel to skupisko wielu bakterii oraz roztoczy, dlatego tak ważne jest, aby prać ją regularnie. Odświeżanie poduszek oraz kołdry powinno być obowiązkowym punktem na liście wiosennych porządków. Kluczowa jest tutaj właściwa temperatura w czasie prania oraz użycie odpowiedniego preparatu. Jak się okazuje, nie trzeba kupować drogich detergentów w sklepie, ponieważ istnieje dużo tańsza i równie skuteczna opcja. Wystarczy kilka łyżeczek produktu, który z pewnością znajdziesz w kuchennej szafce.

Pranie poduszek oraz kołdry powinno się odbywać minimum dwa razy w roku. Zależy to między innymi od tego, jak bardzo pocimy się nocą oraz czy pościel jest regularnie wietrzona. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to niezwykle istotny obowiązek domowy, który niestety jest przez wielu zaniedbywany. Warto to zmienić i regularnie odświeżać swoje poduszki, zwłaszcza że można to zrobić w prosty i skuteczny sposób. Wystarczy zastosować niezawodną sodę oczyszczoną.  

Regularne pranie pościeli korzystnie wpływa na zdrowie 

Na zdrowy sen składa się wiele czynników. Wśród nich należy wymienić odpowiednio przygotowane pomieszczenie do snu, a także zadbaną kołdrę oraz poduszki. To właśnie tam roztocza oraz bakterie posiadają świetne warunki do rozwoju, dlatego tak ważne jest regularne pranie pościeli. W czasie snu naskórek człowieka się złuszcza i staje się on idealną pożywką dla niechcianych gości.  

Ważne jest więc, aby poduszki oraz kołdrę prać z odpowiednią częstotliwością. Co więcej, użycie odpowiednich środków zapewnia pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, grzybów, bakterii oraz wszelkich roztoczy. Warto wspomnieć, że to właśnie regularna zmiany pościeli oraz pranie poduszek może wpłynąć na zmniejszenie dolegliwości związanych z trądzikiem, astmą czy różnego rodzaju alergiami. 

Regularne wietrzenie oraz odświeżanie poduszek wraz z kołdrą sprawia, że w dobrym stanie będą służyć przez wiele lat. Oprócz użycia właściwego środka, warto również zadbać o prawidłowe wypranie i dokładne wysuszenie. Aby pościel nie zbiła się w bębnie pralki, warto wrzucić do niego piłeczki tenisowe. Natomiast suszyć najlepiej w suszarce bębnowej lub na świeżym powietrzu.  

Zobacz również: Wrzuć jedną tabletkę do pralki. Ręczniki i pościel będą miękkie i puszyste

Jak skutecznie pozbyć się roztoczy i bakterii z poduszek? Wypierz je w tym specyfiku  

Jak wiadomo poduszki oraz kołdra są pokaźnych rozmiarów, dlatego warto je prać pojedynczo. Ważne, aby dostosować temperaturę oraz program do tworzywa, z jakiego są stworzone. Szczególną ostrożność należy zachować przy praniu poduszek z pierza. W tym przypadku temperatura nie może być zbyt wysoka, a co więcej kluczowe jest odpowiednie wysuszenie. Pomimo strachu przed ewentualnym zniszczeniem, dla higieny snu niezwykle istotne jest regularne pranie poduszek, nawet tych z pierza.  

Pozbycie się niechcianych bakterii oraz roztoczy jest możliwe tylko poprzez wypranie w odpowiedniej temperaturze przy zastosowaniu środków do prania. Co ciekawe, wcale nie musi to być mocny detergent, który wiele osób może uczulać. Wystarczy zastosować tanią i niezwykle skuteczną sodę oczyszczoną. Pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, zanieczyszczeń oraz niechcianych zabrudzeń.  

Najlepiej sprawdzi się przy poduszkach bądź kołdrze, które posiadają wypełnienie syntetyczne. Decydując się na ich wypranie, wystarczy zamiast proszku bądź innego detergentu do prania wsypać do pralki około 5 łyżek sody oczyszczonej. Następnie ustaw odpowiedni program, a potem zadbaj o dokładne wyschnięcie wypełniania poduszek. Chcąc, aby wyprane poduszki były nie tylko czyste, ale i miękkie warto, zamiast płynu do zmiękczania użyć octu. Dodatkowo zdezynfekuje pościel, a także nada im objętości.  

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie