Reklama
Reklama

W ten sposób szybko wyczyścisz kurki z piasku. Nie stracą aromatu i jędrności

Kurki są pysznymi, letnimi grzybami. Sezon na nie trwa od czerwca do jesieni i w tym czasie możemy się nimi zajadać. Problematyczne jednak może okazać się ich czyszczenie. Usunięcie piasku i innych zabrudzeń z grzybów należy robić umiejętnie. W przeciwnym wypadku możemy “zepsuć” kurki.

Czyszczenie kurek z piasku i innych zanieczyszczeń to jeden z najważniejszych elementów spożycia grzybów. Niektórzy od razu po zebraniu decydują się na przyrządzenie lub zjedzenie ich, jednak to ogromny błąd. Znajduje się na nich pełno drobnoustrojów, zanieczyszczeń i piasku. Tak umiejętnie wyczyścisz kurki i zapobiegniesz utracie jędrności i aromatu grzybów.

Czyszczenie kurek z piasku za pomocą mąki

Pierwszym sposobem czyszczenia kurek z piasku, jest użycie mąki i wody. Wystarczy, że do miski włożymy grzyby i dokładnie wymieszamy je z łyżką dowolnej mąki. Grzyby powinny być w niej obtoczone. Następnie dolewamy do nich wodę w temperaturze pokojowej i ponownie mieszamy.

Po chwili poprzez mieszanie, z kurek powinny się wytrącić zanieczyszczenia. Grzyby wyciągamy z miski i wykładamy je na sitko. Na koniec płuczemy pod bieżącą wodą. Tym prostym sposobem oczyściliśmy kurki z piasku.

Czyszczenie kurek z piasku za pomocą soli

W celu wyczyszczenia kurek z piasku umieszczamy je w dużej misce. Zebrane grzyby posypujemy solą i zalewamy ugotowaną, gorącą wodą. Całość delikatnie mieszamy, aby nie uszkodzić przysmaków. Po chwili grzyby wyciągamy za pomocą łyżki cedzakowej. Zanieczyszczenia powinny pozostać na dnie miski, co oznacza, że kurki zostały wyczyszczone z piasku. Dla pewności, że jedzenie jest czyste, zabieg można powtórzyć.

Zobacz też:

Wystarczy odrobina do porannej kawy. Boczki znikną znacznie szybciej

Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Dodaj jedną tabletkę do porannej kawy. Szybko usuniesz toksyny z organizmu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie