Reklama
Reklama

W ten sposób szybko i skutecznie wyczyścisz blachę do pieczenia

Blacha do pieczenia jest jednym z elementów najłatwiej ulegających ubrudzeniu. Bardzo często zdarza się, że zabrudzenia nie chcą zejść. W jaki sposób można sobie z tym poradzić? Okazuje się, że jednym ze sposobów jest użycie sody oczyszczonej. Jest to tania metoda, która pomoże uporać się z brudną blachą do pieczenia.

Brudna blacha do pieczenia? Użyj sody oczyszczonej

Blacha do pieczenia jest narażona na wiele zabrudzeń. Często pojawiają się na niej tłuste lub przypalone plamy, które bardzo ciężko schodzą. W niektórych przypadkach użycie zwykłego płynu do mycia naczyń nie przynosi spodziewanych rezultatów. Jak sobie wtedy poradzić z brudną blachą? Okazuje się, że dobrą metodą jest wykorzystanie sody oczyszczonej. 

Z pomocą sody oczyszczonej można spróbować pozbyć się uporczywych zabrudzeń. To skuteczny, szybki i jednocześnie tani sposób. Wystarczy wysypać nieco sody oczyszczonej na ubrudzoną blachę do pieczenia, a następnie zalać ją wrzątkiem. Potem trzeba zostawić całość na kilka minut – woda musi ostygnąć. Gdy już będziemy mieć pewność, że nie grozi nam poparzenie się, możemy przystąpić do czyszczenia blachy za pomocą gąbki do mycia naczyń. Na samym końcu trzeba tylko dobrze wypłukać całość i wysuszyć blachę. 

Wykorzystanie tego sposobu sprawi, że tłuste plamy szybko znikną, a blacha będzie olśniewać czystością. Soda oczyszczona ma również wiele innych zastosowań w kuchni – nie tylko do pieczenia ciast, ale również do sprzątania. Dlatego warto zrobić jej zapas i używać wedle potrzeby. 


Zobacz też:

Ta mikstura pozwoli ci przetrwać jesień bez przeziębień. Nazywają ją "antygrypiną"

Wystarczy jeden ruch, by zaoszczędzić na energii podczas prania. Sprawdź, co robić, żeby zużywać mniej prądu

Metoda dziadka na przechowywanie jabłek. Są świeże i smaczne przez całą zimę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | czyszczenie | domowe sposoby