Reklama
Reklama

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Otarte uda to częsty problem powracający jak bumerang wraz z upalnymi dniami. Niepozorne zaczerwienienia na udach mogą zepsuć niejedno wyjście. Czy można jakoś temu zaradzić? Na szczęście domowe sposoby nachodzą z pomocą, dzięki którym całe lato przechodzisz w krótkich szortach i sukienkach. Podpowiadamy więc sprawdzone triki na otarcia na udach.  

Obtarcia na udach, choć czasami wydają się niepozorne, mogą być bolesne i kłopotliwe. Są na tyle nieprzyjemne, że wiele kobiet rezygnuje z chodzenia w spódnicach, sukienkach i krótkich szortach. Można się jednak przed tym uchronić i to domowymi sposobami.  

Co zrobić, żeby nie obcierały się uda? 

Otarcia na udach dla wielu kobiet są nieodłącznym elementem lata i gorących dni. Taka przypadłość może pojawić się u każdego, dlatego dobrze wiedzieć, jak można się przed tym uchronić i cieszyć się w pełni z chodzenia w letnich sukienkach bądź szortach.  

Wszystko to zależne jest od budowy ciała, a problem ten pojawia się wraz z ciepłymi dniami, kiedy to w stylizacjach zaczynają rządzić krótkie spodenki czy sukienki. Wiedząc, że posiadasz skłonność do otartych ud, warto zadziałać od razu, aby nie mierzyć się później z nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Dobrym rozwiązaniem, chętnie stosowanym przez kobiety jest między innymi antyperspirant na otarcie ud. Dzięki redukcji powstałego potu na udach można uchronić się przed powstaniem nieprzyjemnych otarć. Tak samo warte rozważenia jest sięgnięcie po naturalne olejki bądź oliwkę. Powstały w ten sposób poślizg sprawi, że skóra nie będzie się o siebie ocierać.  

Zobacz również: Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Zrób to, a całe lato przechodzisz w sukienkach  

Wiele kobiet, chcąc zapobiegać otarciom ud bądź nie chcąc podrażniać ich jeszcze bardziej, inwestuje w kolarki lub specjalne opaski przeciw otarciom ud. Zakładane pod sukienkę zapobiegają nieprzyjemnym otarciom w gorące dni. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że również modelują tę część ciała.  

Nie chcąc jednak wydawać fortuny, można wypróbować sprawdzony domowy sposób. Kosztuje grosze, a zapewnia komfort i skuteczną ochronę ud. Wystarczy sięgnąć po produkt, który z pewnością można znaleźć w każdej kuchni.  

Mowa oczywiście o mące ziemniaczanej, która brzmi zaskakująco, dopóki nie użyje się jej w ten sposób po raz pierwszy. Produkt ten może zdziałać cuda. Jedyne co trzeba zrobić to wziąć garść mąki ziemniaczanej i nasmarować nią uda od wewnętrznej strony. Ta doskonale będzie chłonąć wilgoć, dzięki czemu zapobiegnie nadmiernemu tarciu i tym samym powstawaniu nieprzyjemnych dolegliwości. 

Zobacz też:

Nigdy nie jedz takich ogórków kiszonych. Możesz mieć spore problemy żołądkowe

Gdzie na grzyby w lipcu i sierpniu? W tych miejscach w Małopolsce zbierzesz pełne kosze

​Zapomnij o brudnych plamach zostawianych przez żelazko. W ten sposób szybko je wyczyścisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki