Reklama
Reklama

Te zawody są najbardziej narażone na zdradę. Jesteś na liście?

Pielęgnowanie miłości z drugim człowiekiem jest nie lada wyzwaniem. W perspektywie wielu wspólnych lat nie brakuje pokus, doprowadzających często do rozwodów, czy zerwania relacji partnerskiej. Niekiedy główną przyczyną takiej sytuacji jest wykonywany zawód.

Zdrada w związku może mieć różne przyczyny. Od drobnych zaniedbań, aż po burzliwe romanse, o których wszyscy plotkują. Okazuje się jednak, że na to, czy ktoś zdradza, wpływ może mieć również... wykonywana praca.

Liczne badania m.in. przeprowadzone przez popularną aplikację randkową Ashley Madison wskazują, że osoby prowadzące pewne odmiany kariery zawodowej są wyjątkowo narażone na nawiązanie romansów. Przebadano aż 1047 osób. Wyniki mogą zaskoczyć.

Zawody podatne na zdrady: lekarz, polityk i handlowiec

Nie ma co ukrywać, że najłatwiej jest zdradzić drugą osobę, jeśli ma się do tego mnóstwo okazji. Właśnie na takie nie mogą narzekać: lekarze, politycy, czy handlowcy. Ich praca polega na pomaganiu innym ludziom, budowaniu stosunków zależności, czy wzbudzaniu sympatii.

Niezależnie od tego, jaki zawód jest wykonywany, to osoba uważana za: pomocną, wpływową i atrakcyjną lub sympatyczną, niemal zawsze będzie cieszyć się powodzeniem u płci przeciwnej. Właśnie dlatego to lekarze, politycy i handlowcy są najbardziej narażeni na pokusy.

Zawody podatne na zdrady: stewardessy, piloci i sportowcy

Jednym z czynników, który sprzyja zdradzie, jest samotność. Dlatego szczególnie uważne powinny być te osoby, które znajdują się w związkach np. ze stewardessą, pilotem samolotu, czy sportowcem. Codziennością takich person jest to, że znajdują się w odosobnieniu i każda chwila z inną osobą jest dla nich niezwykle atrakcyjna i cenna. 

Z tego powodu, na przykład po długim okresie samotności, stewardessa, pilot, czy sportowiec mogą ulec pokusie i nawiązać bliskie relacje z osobą, której jeszcze niedawno nie znali. Dodatkowym utrudnieniem jest prestiż wykonywanego zawodu, co wiąże się z wysoką atrakcyjnością stewardess, pilotów, czy sportowców.

8. przyczyn, dlaczego dochodzi do zdrad w związkach

Zdrada w związku może być spowodowana impulsem, upośledzeniem zdolności poznawczych (np. poprzez spożywanie alkoholu), ale także i skutkiem wieloletnich zaniedbań samego siebie, czy poczucia niedocenienia u partnerki lub partnera.

Odpowiedź na pytanie "dlaczego ludzie zdradzają się w związkach" próbowali udzielić specjaliści z verywellmind.com. Po przebadaniu 495 osób wskazali na kilka głównych przyczyn. Oto one:

  • złość,
  • niska samoocena,
  • brak poczucia bycia kochanym,
  • niskie zaangażowanie w relację,
  • potrzeba różnorodności,
  • niezaspokojone pożądanie seksualne.

Właśnie ze względu na te czynniki rozpada się najwięcej związków. Dlatego trzeba dbać o to, żeby nawet pomimo wykonywanego zawodu, nie dopuścić do poważnych zaniedbań względem drugiej osoby i zniszczyć doszczętnie relację budowaną kiedyś na miłości. 

Zobacz też:

Wystarczy odrobina do porannej kawy. Boczki znikną znacznie szybciej

Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Dodaj jedną tabletkę do porannej kawy. Szybko usuniesz toksyny z organizmu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek