Reklama
Reklama

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Latem chciałoby się wskoczyć do basenu od razu po rozstawieniu go. Problemem jest jednak lodowata woda, która po uzupełnieniu powoli się nagrzewa, przez co z kąpielą często trzeba poczekać do kolejnego dnia. Jeśli nie jesteś cierpliwy, wypróbuj prosty trik. Wydasz mniej niż 10 złotych, a woda w basenie błyskawicznie zrobi się ciepła.

Woda w basenie zaraz po jego napełnieniu jest lodowata. Kąpiel w niej mogłaby się więc źle skończyć. Zwłaszcza dla osób wrażliwych na zimno i dzieci, które mogłyby w ten sposób nabawić się problemów zdrowotnych. 

Rodzice z reguły pozwalają im więc pluskać się dopiero kolejnego dnia, gdy woda we wnętrzu zbiornika osiągnie już odpowiednią temperaturę (dla uczniaków jest to minimum 20-25 stopni, a dla maluchów nawet 35 stopni Celsjusza).

Ocieplanie wody może trwać nawet 12 godzin. Istnieje jednak sposób, by móc szybciej cieszyć się rodzinną kąpielą. W tym celu nie trzeba dolewać wrzątku. Można zastosować inny, prosty trik na podgrzanie wody w basenie. Wystarczy kupić jeden produkt ze sklepu za mniej niż 10 złotych.

Jak zwiększyć temperaturę wody w basenie? Są różne metody

Jeśli masz duży basen w ogrodzie, możesz zainwestować w profesjonalną pompę inwerterową do ogrzewania wody w basenie. Na rynku dostępne są także tańsze pompy powietrze-woda oraz inne zewnętrzne systemy, które powinny zostać dobrane indywidualnie do zbiornika (w oparciu o jego wielkość, efektywność, koszt eksploatacji i zakupowy budżet domowników.) 

W tym celu sprawdzają się: elektryczne podgrzewacze wody basenowej, pompy ciepła, kolektory słoneczne, wymienniki ciepła. Popularne są także maty do podgrzewania wody w basenie.

Może cię zainteresować: Nie wiesz, jak usunąć wodne plamy z drewna? Po przetarciu tym, nie będzie po nich śladu

Jak ogrzać wodę w basenie domowym sposobem? Wystarczy folia bąbelkowa

Właściciele mniejszych zbiorników często także szukają domowych sposobów na podgrzewanie wody w basenie, które również mogą być skuteczne. Do najpopularniejszych należy dolewanie wrzątku do wody. Trzeba jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie krótkotrwałe, a decydując się na nie, musisz być bardzo ostrożnym. 

Lepiej wypróbuj więc inny skuteczny trik, dzięki któremu woda w basenie w krótkim czasie wzrośnie o kilkanaście stopni Celsjusza. Musisz tylko kupić folię bąbelkową w sklepie i przykryć nią basen. Im mniejszą zbiornik ma powierzchnię, tym jego wnętrze szybciej się nagrzeje. 

Czytaj również: Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Zobacz też:

Nigdy nie jedz takich ogórków kiszonych. Możesz mieć spore problemy żołądkowe

Gdzie na grzyby w lipcu i sierpniu? W tych miejscach w Małopolsce zbierzesz pełne kosze

​Zapomnij o brudnych plamach zostawianych przez żelazko. W ten sposób szybko je wyczyścisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki