Reklama
Reklama

Spryskaj tym balkon, a gołębie będą go omijać szerokim łukiem

Gołębie na balkonie to często spotykany problem, z którym ciężko się uporać. Ptaki nie boją się niczego oraz lubią wracać w znajome miejsca. Jeśli nie chcesz psuć wyglądu balkonu siatkami, figurkami, czy kiczowatymi wiatrakami, zainwestuj w produkty o ciekawym zapachu. Może cię zaskoczyć ich skuteczność. Sprawdź, jakie środki szczególnie będą odstraszać gołębie.

Gołębie to popularny problem bliski szczególnie mieszkańcom miast. Ich obecność może irytować. Poznaj sposoby, które pozwolą ci się ich pozbyć.

W jaki sposób można pozbyć się gołębi z balkonu?

Dla wielu niespodzianką może być to, że gołębie to ptaki pod ochroną. Oznacza to, że można się ich pozbyć jedynie w humanitarny sposób.

Jeśli gołębie uwiły gniazdo na twoim balkonie, możesz się go pozbyć. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy pojawią się w nim pisklęta. W takim wypadku będziesz musiał zaczekać nawet 6 tygodni, aż zaczną być samodzielne, zanim usuniesz gniazdo. Często usunięcie uwitego gniazda to za mało. Gołębie lubią wracać do znajomego miejsca i wiją je na nowo. W takich wypadkach konieczne może być zastosowanie odstraszaczy, które będą irytować ptaki i prowokować je do ucieczki.

Sprawdzony sposób na gołębie na balkonie

Wiatraki, figurki oraz siatki chroniące balkon mogą wyglądać nieestetycznie. Z tego powodu wiele osób nie chce się na nie decydować. Na szczęście gołębie to ptaki, które są wrażliwe na zapachy.

Dzięki odpowiednim substancjom, które rozproszysz na balkonie, możesz liczyć, że gołębie przestaną cię odwiedzać. Przyprawy, takie jak sproszkowane chilli czy pieprz skutecznie drażnią ptaki. Możesz z nich przygotować odstraszający spray. Wystarczy, że wrzucisz je do butelki z atomizerem, a następnie zalejesz wodą. Tak przygotowany płyn dobrze zamieszaj i spryskaj nim barierki, parapety i powierzchnię balkonu.

Gołębie nie lubią również zapachu octu. Przetarcie balkonu nierozcieńczonym płynem może skutecznie je odstraszyć.

Płynem, którego zapachu ptaki nie lubią, jest WD-40. Płyn, który przydaje się w większości napraw, będzie nie do zniesienia przez gołębie. Wystarczy spryskać nim parapety oraz barierki, aby wypłoszyć nieproszonych gości.

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki