Reklama
Reklama

Sprawdzony sposób na muszki owocówki. Pozbędziesz się ich raz na zawsze

Muszki owocówki to małe owady, które żyją krótko, jednak rozmnażają się w szybkim tempie. Oprócz denerwowania nas swoją obecnością, powodują także skażenia żywności bakteriami i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jak zatem pozbyć się szybko muszek owocówek? Poznaj skuteczne metody ich zwalczania.

Jak wyglądają muszki owocówki?

Muszki owocówki bardzo często są mylone z meszkami. W przeciwieństwie do meszek, muszki owocówki nie kąsają ludzi i żywią się tylko roślinnością. Te drugie owady piją krew ludzi, jak i zwierząt. Do naszego domu muszki owocówki przyciąga zapach jedzenia, a przede wszystkim woń słodkich produktów. Z kolei meszki przylatują za potem i innymi zapachami ciała.

Muszki owocówki to bardzo małe owady, mniejsze niż meszki - mają zaledwie 2 - 3 mm oraz krótkie i szerokie skrzydła. Ich barwa jest jaśniejsza niż ta u meszek. Zazwyczaj na pierwszy rzut oka te dwie odmiany owadów są trudne do odróżnienia, jednak możemy zwalczać je tymi samymi sposobami.

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Na rynku istnieje wiele produktów do zwalczania muszek owocówek, jednak mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka, dlatego lepiej nie stosować ich w pobliżu jedzenia. Muszek owocówek możemy pozbyć się za pomocą zapachu piwa lub goździków, który działa na nie odstraszającą. Eksperci twierdzą, że piwo jest mniej skuteczne na meszki. 

Muszki owocówki nie tolerują również mięty i olejków eterycznych o silnym zapachu. Możemy być pewni, że owady znikną z naszego domu, jeśli użyjemy lawendy, której nie cierpią

Możemy również zastawić pułapkę na muszki owocówki, używając octu. W tym celu należy wlać do szklanki lub słoika trochę octu i dodać kroplę płynu do naczyń. Muszki owocówki zostaną zbawione przez zapach octu i zaczną topić się dzięki płynowi. 

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki