Reklama
Reklama

Sprawdzone sposoby na odświeżenie ubrań bez pralki. Idealne na wakacyjne wyjazdy

Na wyjeździe często nie mamy dostępu do pralki, a przecież nadal zależy nam na tym, aby nasze ciuchy zachowywały świeżość i ładnie pachniały. Jednak mało kto wie, że wystarczy kilka produktów, które sprawią, że zaledwie w chwilę zagwarantujemy naszym ubraniom skuteczne odświeżenie. Sprawdź, jak to zrobić.

Każdy lubi zakładać na siebie świeżo uprane ciuchy, ze względu na ich przyjemny zapach. Jednak podczas wakacyjnych wyjazdów czasem nie mamy możliwości, aby wyprać nasze ciuchy. Wtedy z pomocą przychodzą domowe sposoby, które pozwolą nam szybko odświeżyć ubrania.

Jak szybko odświeżyć ubrania na urlopie?

Najszybszą i równocześnie najprostszą metodą jest wykorzystanie natury. W tym celu wystarczy wywiesić ubrania np. na balkonie, gdzie wiatr i słońce odświeżą nasze ubrania. Dzięki temu wszystkie nieprzyjemne zapachy czy dym papierosowy znikną z naszych ubrań w kilka godzin.

Oprócz tego warto mieć też w swojej walizce odświeżacz do tkanin, który bez problemu kupimy w wielu sklepach i nie zapłacimy za niego zbyt wiele. Zazwyczaj jest on sprzedawany od razu w wygodnej formie spryskiwacza, dzięki czemu w kilku prostych ruchach możemy nim pokryć całe ubranie. Wystarczy wstrząsnąć butelką, a potem zaaplikować odświeżacz na nasze ciuchy. Preparat po kilku minutach osiądzie na odzieży. Jest to niezwykle szybki i skuteczny sposób, który zapewni świeżość ubrań bez konieczności uruchamiania pralki.

Domowe sposoby na świeżość ubrań

Istnieje również kilka innych sposobów na odświeżenie ubrań, które możemy wykorzystać, gdy pogoda nie sprzyja i nie posiadamy odświeżacza w sprayu.

W takim przypadku warto skorzystać z zamrażarki. Wystarczy umieścić odzież w worku i włożyć na kilka godzin do zamrażarki. Dzięki temu prostemu zabiegowi, pod wpływem działania niskiej temperatury, wszystkie bakterie znikną.

Innym pomysłem na przygotowanie domowego odświeżacza do ubrań jest wsypanie sody oczyszczonej do materiałowego woreczka lub papierowej chusteczki. Tak stworzone zawiniątko umieszczamy w nieświeżym ubraniu i pozostawiamy je tam na kilka godzin. W tym czasie soda wchłonie nieprzyjemny zapach oraz zdezynfekuje materiał.

Podobnie zadziała kawa w ziarnach, wsypana również do papierowej chusteczki. Pozostawiona tak na kilka godzin pomoże pozbyć się mocnych aromatów.

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki