Reklama
Reklama

Przechowuj detergenty bezpiecznie. Sprawdź, gdzie najlepiej je umieścić

Zestawy do dezynfekcji i czyszczenia rozmaitych powierzchni są dostępne w praktycznie każdym domu. Po zastosowaniu najskuteczniejszych środków i przyborów, należy pamiętać o przechowywaniu ich w odpowiednich miejscach. Gdzie się znajdują? Być może niektórych zaskoczy fakt, że nie tylko w szafce pod umywalką.

Detergenty są zawsze gotowe do użycia. Wystarczy odkręcić korek i można nanieść specyfik na gąbkę lub spryskać nim dowolną powierzchnię. Warto wiedzieć, gdzie przechowywać swój arsenał produktów czyszczących, żeby nie dopuścić do przedostania się chemikaliów w niepożądane miejsca.

Jakich rad udzielają eksperci odnośnie do przechowywania detergentów?

Gdzie przechowywać detergenty w bezpieczny sposób? Eksperci radzą

Miejsce na  detergenty trzeba dobrze wybrać. Najlepiej nadają się do tego przestrzenie takie jak pomieszczenia gospodarcze, garaż lub schowek pod zlewem.

W wymienionych miejscach dostęp dla dzieci jest utrudniony. Środki do czyszczenia nie mogą nieoczekiwanie wypaść i się rozlać lub rozsypać, na przykład w obszarach domu, w których są spożywane lub przygotowywane posiłki. Oprócz tego miejsce do składowania detergentów powinno znajdować się w chłodnej i zacienionej przestrzeni.

Jak przechowywać detergenty czyszczące w domu?

Na to, jak przechowywać detergenty powinni zwracać uwagę szczególnie rodzice małych dzieci. W takim przypadku środki czyszczące nie powinny znajdować się na poziomie podłogi. Najlepiej przechowywać je w szczelnych pojemnikach na półkach lub w zamykanych szafkach.

Warto też zwrócić uwagę na to, żeby składować przybory do sprzątania w pobliżu detergentów. Dzięki temu przygotowanie się do sprzątania zajmie kilka chwil. Podobnie z kończeniem czyszczenia domu, wszystkie rzeczy można odłożyć z powrotem w jedno miejsce.

Najlepsze propozycje na przechowywanie detergentów

Do przechowywania detergentów bardzo dobrze będą nadawać się szafki z wyciąganymi półkami, czy koszami. Warto też wyposażyć miejsce do składowania środków czystości w duże i głębokie szuflady wraz z organizerami w środku. Dzięki temu detergenty będą mogły być przechowywane bezpiecznie, a dodatkowo będą uporządkowane. 


Zobacz też:

Ta mikstura pozwoli ci przetrwać jesień bez przeziębień. Nazywają ją "antygrypiną"

Wystarczy jeden ruch, by zaoszczędzić na energii podczas prania. Sprawdź, co robić, żeby zużywać mniej prądu

Metoda dziadka na przechowywanie jabłek. Są świeże i smaczne przez całą zimę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie