Reklama
Reklama

Przechowuj detergenty bezpiecznie. Sprawdź, gdzie najlepiej je umieścić

Zestawy do dezynfekcji i czyszczenia rozmaitych powierzchni są dostępne w praktycznie każdym domu. Po zastosowaniu najskuteczniejszych środków i przyborów, należy pamiętać o przechowywaniu ich w odpowiednich miejscach. Gdzie się znajdują? Być może niektórych zaskoczy fakt, że nie tylko w szafce pod umywalką.

Detergenty są zawsze gotowe do użycia. Wystarczy odkręcić korek i można nanieść specyfik na gąbkę lub spryskać nim dowolną powierzchnię. Warto wiedzieć, gdzie przechowywać swój arsenał produktów czyszczących, żeby nie dopuścić do przedostania się chemikaliów w niepożądane miejsca.

Jakich rad udzielają eksperci odnośnie do przechowywania detergentów?

Gdzie przechowywać detergenty w bezpieczny sposób? Eksperci radzą

Miejsce na  detergenty trzeba dobrze wybrać. Najlepiej nadają się do tego przestrzenie takie jak pomieszczenia gospodarcze, garaż lub schowek pod zlewem.

W wymienionych miejscach dostęp dla dzieci jest utrudniony. Środki do czyszczenia nie mogą nieoczekiwanie wypaść i się rozlać lub rozsypać, na przykład w obszarach domu, w których są spożywane lub przygotowywane posiłki. Oprócz tego miejsce do składowania detergentów powinno znajdować się w chłodnej i zacienionej przestrzeni.

Jak przechowywać detergenty czyszczące w domu?

Na to, jak przechowywać detergenty powinni zwracać uwagę szczególnie rodzice małych dzieci. W takim przypadku środki czyszczące nie powinny znajdować się na poziomie podłogi. Najlepiej przechowywać je w szczelnych pojemnikach na półkach lub w zamykanych szafkach.

Warto też zwrócić uwagę na to, żeby składować przybory do sprzątania w pobliżu detergentów. Dzięki temu przygotowanie się do sprzątania zajmie kilka chwil. Podobnie z kończeniem czyszczenia domu, wszystkie rzeczy można odłożyć z powrotem w jedno miejsce.

Najlepsze propozycje na przechowywanie detergentów

Do przechowywania detergentów bardzo dobrze będą nadawać się szafki z wyciąganymi półkami, czy koszami. Warto też wyposażyć miejsce do składowania środków czystości w duże i głębokie szuflady wraz z organizerami w środku. Dzięki temu detergenty będą mogły być przechowywane bezpiecznie, a dodatkowo będą uporządkowane. 


Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie