Reklama
Reklama

Prezenty na Dzień Kobiet do 50 zł. Nie trzeba wydawać fortuny, by kupić coś ciekawszego niż goździki i rajstopy

Dzień Kobiet to szczególne święto, obchodzone co roku 8 marca. Właśnie wówczas kobiety obdarowywane są drobnymi prezentami i upominkami, w ramach wdzięczności i docenienia. Nie trzeba wcale wiele wydawać, by kupić trafiony prezent, który wywoła uśmiech na kobiecej twarzy. Oto kilka pomysłów na idealne prezenty na Dzień Kobiet.

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto, obchodzone co roku 8 marca — począwszy od 1910 roku. W tym wyjątkowym dniu mężczyźni w Polsce wręczają kobietom kwiaty i drobne podarunki. Dawniej najczęściej były to goździki i rajstopy, choć wybierano też inne, przydatne produkty — jak mydło czy kawa. Czasy PRL-u dawno już za nami, więc 8 marca można wręczyć bliskim paniom całkiem inne rzeczy. Przedstawiamy pomysły na prezenty na Dzień Kobiet.

Prezenty na Dzień Kobiet — co kupić do 50 zł?

Prezent na Dzień Kobiet nie musi wcale być drogi. Nie chodzi bowiem o to, ile się wyda na podarunek, lecz o samą pamięć o tym szczególnym święcie. Na szczęście obecnie w sklepach są całe działy poświęcone różnego rodzaju podarunkom na szczególne okazje. Można więc zdecydować się na czekoladki, wybierając elegancką bombonierkę lub takie słodycze, które dana kobieta najbardziej lubi.

Dobrym pomysłem są też kwiaty — ale niekoniecznie te cięte. Warto wybrać roślinę doniczkową, która będzie później rosła w mieszkaniu, przypominając o darczyńcy. Jest wiele pięknych roślin, jakie można wybrać. Wiele osób decyduje się na przykład na hiacynty, które należą do wiosennych kwiatów.

Można również zdecydować się na inny prezent — książkę, album, bilet do teatru, muzeum czy do kina, wejściówkę do sauny lub kartę podarunkową do ulubionego sklepu. Wiele pań ceni sobie również podarunki w postaci kosmetyków. Wystarczy już zestaw kul do kąpieli, by wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. 

Czytaj też: Tak parzona kawa smakuje dziesięć razy lepiej. Barista radzi, jak wydobyć maksimum smaku 

Dopasuj prezent do zainteresowań. Pomysły na podarunek

Warto dopasować prezent na Dzień Kobiet do zainteresowań czy upodobań konkretnej osoby. Jeśli jakaś kobieta uwielbia sushi, można jej wręczyć zestaw do sushi. Jeśli uwielbia kawę, można jej kupić voucher do ulubionej kawiarni lub opakowanie wymyślnej kawy, a jeśli kocha rękodzieło, istnieją specjalne zestawy, które można dla niej nabyć.

Warto także odnaleźć w pamięci praktyczne informacje, które mogą się przydać przy wyborze prezentu. Jeśli na przykład mama, żona czy partnerka wspominały, że przydałby im się kubek termiczny, Dzień Kobiet to doskonała okazja, by im go wręczyć. Pomysłów na prezenty jest wiele - wystarczy tylko dobrze się zastanowić, by kupić prezent, który z pewnością będzie trafiony. 

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prezenty