Reklama
Reklama

Masz psa i sierść na ubraniach? Wrzuć to do pralki, a problem zniknie

Każdy właściciel czworonoga zna doskonale problem, jakim jest wszechobecna sierść pupila. Robienie prania jest wtedy prawdziwym utrapieniem, ponieważ mimo wielu naszych starań, sierść i tak pozostaje na większości z nich. Jednak z pomocą przychodzi proste rozwiązanie, dzięki któremu pozbędziemy się tego problemu. Sprawdź, co dodać do prania, aby usunąć sierść z ciuchów.

Posiadanie zwierzaka wiąże się z dużą ilością sierści, która osiada na meblach i ubraniach. Problem ten nie znika nawet po zrobieniu prania. Jednak dzięki tej prostej metodzie, nigdy już nie będziemy musieli zmagać się z tym kłopotem.

Dodaj to do prania i ciesz się brakiem sierści na ubraniach

Często robiąc zakupy w drogeriach, możemy napotkać chusteczki, zabezpieczające pranie przed zafarbowaniem. Są one typowo dedykowane do pralek. Jednak mało kto wpadłby na pomysł, aby do bębna pralki włożyć zwykłą, nawilżaną chusteczkę.

Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ mokra chusteczka spełnia bardzo ważną funkcję i pomoże nam pozbyć się sierści z prania. Przyciąga ona do siebie małe cząsteczki, w tym różnego rodzaju paprochy, włosy czy właśnie sierść. Użycie jej pozwala osiągnąć taki efekt, jak w momencie, gdy ściągamy włosy lub sierść z ubrań specjalną rolką.

Dzieje się tak, ponieważ chusteczka nawilżana ma strukturę, która pomaga lepiej wchłonąć zanieczyszczenia z materiału naszych ciuchów.

Jak używać chusteczek nawilżanych do prania?

Jednak, aby pozbyć się sierści, nie wystarczy kupić pierwsze lepsze chusteczki i po prostu wrzucić ich do prania.

Zanim rozpoczniemy nasze pranie, musimy wiedzieć, jakie mokre chusteczki będą się do niego nadawały. Oto kilka zasad stosowania ich:

Chusteczki muszą być mocne i trwałe — na rynku obecnie możemy dostać wiele rodzajów mokrych chusteczek. Jednak należy wybrać takie, które nie rozedrą się w praniu lub się nie zmechacą. Przede wszystkim nie wybierajmy mokrego papieru nawilżanego, służącego do higieny intymnej. Jest on stworzony z delikatnego materiału, aby mógł być wyrzucany do toalety, więc w pralce szybko ulegnie zniszczeniu.

Chusteczki muszą być mokre i czyste — chusteczki nie mogą być wyschnięte, ponieważ wtedy nie zadziałają. Również unikajmy wrzucania zmechaconych lub brudnych chusteczek, które nie przyniosą żadnego efektu.

Wybierajmy produkt bezzapachowy- najlepiej w bębnie pralki umieszczać chusteczki pozbawione jakiegokolwiek aromatu, ponieważ innego rodzaju produkty, przeniosą zapach na ubrania. Mimo swojego samodzielnie przyjemnego aromatu to w połączeniu z detergentami piorącymi mogą zyskać zapach, który nie przypadnie nam do gustu. 

Wrzuć co najmniej trzy chusteczki — aby pozbyć się sierści, musimy wrzucić co najmniej trzy mokre chusteczki. Tyle wystarczy, aby zebrać zabrudzenia z naszych ubrań. Jeżeli bęben pralki jest pełen, możemy wrzucić jedną lub dwie chusteczki więcej.

Odzież należy wcześniej rozłożyć i wytrzepać — jeżeli wrzucimy ją zwiniętą w kłębek, to nie uzyskamy pożądanego efektu i nasze ubrania będą niedoprane, a chusteczka nie będzie miała szansy zebrać z nich wszystkich zanieczyszczeń.


Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby