Reklama
Reklama

Masz dość wydawania pieniędzy na płatki kosmetyczne? Tym możesz je zastąpić z korzyścią dla portfela i planety

Demakijaż najczęściej wykonujemy, posługując się płatkami kosmetycznymi. Zużywają się jednak bardzo szybko, w stosunku do nakładów, jakie trzeba ponieść na ich wyprodukowanie. Warto więc zastąpić je produktami do demakijażu wielokrotnego użytku. Podpowiadamy, co wybrać.

Płatki kosmetyczne to najpopularniejszy produkt, wykorzystywany do zmywania makijażu. Wystarczy zamoczyć je w wodzie lub specjalistycznym kosmetyku, a następnie przetrzeć skórę. Wykonywane są z miękkiej bawełny, a jednocześnie pomagają skutecznie pozbyć się makijażu. Można je jednak zastąpić bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Po co warto sięgnąć i dlaczego?

Płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku

Płatki kosmetyczne znakomicie sobie radzą z usuwaniem makijażu. Ponieważ jednak przy każdym użyciu potrzebujemy ich kilku, nie jest to rozwiązanie ani korzystne dla naszej planety, ani dla naszego portfela. Istnieją jednak produkty, którymi możemy z powodzeniem zastąpić popularne płatki do demakijażu. Jeśli jesteśmy bardzo do nich przyzwyczajeni, możemy po prostu zdecydować się na płatki wielorazowe.

Takie waciki nie są szczególnie drogie, a mogą starczyć na długo. Dostępne są w wielu sklepach internetowych. Można je bez przeszkód prać i to wielokrotnie. Najlepiej wybrać płatki wyprodukowane z bawełny organicznej i froty bawełnianej lub bambusowej.

Większość zwykłych płatków kosmetycznych teoretycznie jest produkowana z bawełny, jednak w ich składzie znajduje się też około 30% mieszanki włókien bawełnianych i poliestrowo-celulozowych. Produkcja płatków — choćby z uwagi na wykorzystywaną w dużej ilości wodę — negatywnie wpływa na planetę, ponieważ wytwarza się ich dużo, a zużywają się niezmiernie szybko. Rozsądniej więc wybrać ich wytrzymalszą wersję wielokrotnego użytku. 

Czytaj też: Nie musisz kupować gąbek do mycia naczyń. Ekologiczny i tani zamiennik zrobisz błyskawicznie 

Czym zastąpić płatki kosmetyczne? Najlepsze pomysły

Istnieją specjalne gąbeczki, wykonane z korzenia dziwidła, które nie tylko świetnie chłoną wodę, ale i zawierają witaminy, minerały oraz białka i kwasy tłuszczowe. Są delikatne dla skóry i umożliwiają jej skutecznie umycie nawet przy pomocy samej wody. Świetnie sobie radzą tak ze zmywaniem makijażu, jak i z oczyszczaniem skóry. Będą doskonałym zamiennikiem dla popularnych płatków kosmetycznych.

Można również zdecydować się na zakup bawełnianej ściereczki do twarzy. Wykonany z bawełny organicznej produkt przeznaczony jest do demakijażu, ale może też pomóc przy wykonywaniu peelingów. Przed demakijażem nakładamy ciepłą ściereczkę na skórę, by rozszerzyć pory. Po każdym użyciu powinniśmy ją zaś wypłukać, a następnie zwilżyć zimną wodą i ponownie nałożyć na twarz, by zadziałała kojąco. To kolejny produkt wielokrotnego użytku, który doskonale zastąpi płatki kosmetyczne. 

Zobacz też:

Tym sposobem wybielisz zżółknięte trampki po praniu. Wszystko czego potrzebujesz, masz w kuchni

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | zakupy