Reklama
Reklama

Kup za kilka złotych w aptece i wybiel ubrania jak nigdy. Takiej bieli jeszcze nie widziałeś

Żeby utrzymać kolor śnieżnobiałych ubrań, nie trzeba stosować wymyślnych sposobów i drogich, sklepowych produktów. Do zachowania nieskazitelnego odcienia wystarczą domowe środki czystości. Co więcej, ich zastosowanie jest niezwykle proste. Sprawdź, jak zadbać o biel koszul oraz innych elementów garderoby.

Po zastosowaniu tego sposobu możesz się zdziwić, jak świetnie będą wyglądać twoje ubrania. W wielu przypadkach po czyszczeniu ich prezencja niczym nie odbiega od momentu, w którym zostały wybrane w sklepie. W takim razie, jaką metodę zastosować?

Białe ubrania świetnie pasują do rozmaitych stylizacji – od luźnych, przez sportowe, aż po eleganckie. Jednak jedna plama może pokrzyżować wszelkie plany i uniemożliwić skomponowanie ładnego outfitu. Dlatego warto dowiedzieć się, jak sobie radzić z zabrudzeniami.

Za kilka złotych można mieć świetny wybielacz do ubrań

W drogeriach i sklepach z proszkami nie brakuje propozycji dla osób, które chcą zadbać o czystość swoich ubrań. Proszki, żele, płyny do płukania, czy koncentraty... Wybór jest ogromny. Niestety, zanim ktoś trafi na produkt, który rzeczywiście działa, może poważnie ucierpieć domowy budżet.

Na szczęście, żeby wyczyścić białe ubrania, niezbędne jest tylko kilka złotych i apteka w pobliżu. Ten środek do wybielania ma zazwyczaj cenę w wysokości zaledwie 6 zł. Mowa tutaj o aspirynie.

Jak stosować aspirynę do czyszczenia białych ubrań?

Aspiryna nie jest z pewnością pierwszym wyborem w kontekście dobierania środków wybielających do ubrań. Jednak warto zaufać tym niedużym pastylkom i "powierzyć im" walkę z zanieczyszczeniami. Jak to zrobić?

Żeby odświeżyć ubrania i nadać im niesamowity odcień bieli, trzeba wrzucić dwie tabletki aspiryny do bębna pralki. We wnętrzu pralki będą mogły już znajdować się ubrania. Później można wsypać do przegródki na środki czystości proszek lub płyn do prania i nastawić na krótki program. 

Czy do czyszczenia można stosować przeterminowaną aspirynę?

Co ciekawe ten sposób na czyszczenie białych ubrań jest nie tylko rozwiązaniem, które spodoba się wyłącznie osobom zmagającym się z zabrudzeniami na poszczególnych częściach garderoby. Może być to też propozycja na wykorzystanie przeterminowanych leków.

Aspiryna zachowuje swoje właściwości nawet wtedy, kiedy minie termin ważności. Takich leków w żadnym przypadku nie można stosować na własnym organizmie, ale inaczej wygląda to w sytuacji, kiedy muszą zostać wyczyszczone ubrania. Co ciekawe, aspirynę można też użyć, chociażby do udrażniania zatkanego zlewu. 

Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby