Reklama
Reklama

Kiedy naczynia w zmywarce się nie domywają, stosuję tę metodę. Są czyste jak nigdy

W każdym aspekcie sprzątania w domu można osiągnąć mistrzowski poziom. Dotyczy to również mycia naczyń w zmywarce. Istnieją sposoby, które są wyjątkowo skuteczne w walce z uciążliwym brudem.

Używanie zmywarki może być trudniejsze, niż mogłoby się to wydawać na początku. To dlatego, że nie zawsze osoba korzystająca z urządzenia wie, jak wykorzystać pełen zakres możliwości zmywarki. Efektem są nieraz niedomyte naczynia.

Co ciekawe, pod terminem "pełen potencjał zmywarki" niekoniecznie kryją się funkcje, w które urządzenie zostało wyposażone. Dotyczy to ogólnych parametrów pomocnika w zmywaniu. W takim razie, co robić, żeby nigdy nie mieć problemu z nieumytymi naczyniami?

Rozwiąż problem z niedomytymi naczyniami. Zastosuj prosty sposób

Pomocą w usunięciu wszelkiego brudu z naczyń będzie użycie kapsułki do zmywarek w nieco niecodzienny sposób. Trzeba wrzucić jedną z nich nie do komory z zamknięciem, ale położyć ją po prostu na dnie zmywarki w środku. Dzięki temu kapsułka rozpuści się do końca, co sprzyja usuwaniu zanieczyszczeń.

Jednym z wielu problemów użytkowników zmywarek jest również nieprzyjemny zapach wydobywający się z wnętrza komory. W takiej sytuacji konieczne będzie rozsypanie filiżanki sody oczyszczonej na dnie i uruchomienie standardowego cyklu czyszczenia. Po przykrym zapachu nie powinno zostać śladu.

Jak zadbać o to, żeby naczynia po wyjęciu ze zmywarki zachwycały błyskiem?

Żeby naczynia wyjęte ze zmywarki zachwycały, można zastosować jedno z dwóch rozwiązań. Pierwsze, to włożenie zużytej cytryny do górnej szufladki. Dzięki temu wszelkie sztućce otrzymają dodatkowego blasku.

Drugim rozwiązaniem, coraz popularniejszym, jest zastosowanie octu. Zwykłe nabłyszczacze działają sprawnie, ale mają w sobie związki niesprzyjające pracy flory bakteryjnej w jelitach i pozostają one nawet po zakończeniu płukania. Z kolei ocet działa równie skutecznie, ale nie stanowi zagrożenia dla pożytecznych kultur bakterii.

Umieszczanie naczyń w środku zmywarki jest kluczowe dla usunięcia brudu

Nie można też zapominać o tym, że jednym z kluczowych aspektów w kontekście czyszczenia naczyń, jest prawidłowe umieszczanie ich w zmywarce. Żeby to osiągnąć, należy zachować podstawowe zasady załadowywania urządzenia.

Naczynia powinny być układane zabrudzoną stroną do dołu i do wewnątrz – w kierunku ramion spryskujących. Trzeba również zachować odległości pomiędzy poszczególnymi rzeczami, żeby woda i detergenty dotarły do każdej z nich. Powinno się również trzymać aluminiowe przybory z dala od szklanek i innych naczyń, aby nie pojawiły się czarne lub szare ślady.

Zobacz też:

W lasach trwa wysyp grzybów. Tu znajdziesz ich najwięcej

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie