Reklama
Reklama

Już nigdy nie wyrzucisz skórek z ogórków. Wyplenią brud i przepędzą mrówki z domu

Pewnie nawet nie wiesz, że wyrzucając skórki z ogórka po obraniu do kosza, popełniasz wielki błąd. Ta część warzywa na pierwszy rzut oka może wydawać się bezużytecznym odpadem, ale tak naprawdę może odciążyć cię w codziennych obowiązkach. Zastanawiasz się, jak wykorzystać skórki po ogórkach? Przydadzą ci się do walki z uciążliwymi mrówkami, a to dopiero początek ich cennych zastosowań.

Sezon na ogórki trwa do października i powinieneś cieszyć się nim w pełni, wykorzystując warzywa zarówno w kuchni, jak i... pracach domowych. Na pewno nie wiedziałeś, że zabierając się za przygotowanie zdrowej sałatki, zupy czy mizerii, nie powinieneś wyrzucać skórek po ogórkach. 

Jeżeli wciąż traktujesz je jako odpady, natychmiast przestań, bo mogą ci się przydać w sprzątaniu, pielęgnacji skóry, a nawet w walce z uciążliwymi owadami. Sprawdź, co można zrobić z obierek z ogórków.

Jak wykorzystać obierki po ogórkach? Pozbędziesz się plagi uciążliwych mrówek

Skórki po ogórkach mogą ci się przydać w walce z mrówkami, które latem często przedzierają się mieszkań w poszukiwaniu pożywienia. Zawarta w nich kukurbitacyna działa na uciążliwe owady jak trucizna. Mają odstraszający zapach, który doprowadza uciążliwe mrówki do utraty węchu i utrudnia im komunikowanie się między sobą. 

Jak pozbyć się mrówek domowym sposobem, wykorzystując obierki po ogórkach? Wystarczy lekko przetrzeć skórkami z warzyw kąty, w których zadomowiły się mrówki. Dla lepszego efektu można także pozostawić je tam na kilka godzin.

Skórki po ogórkach pomogą w sprzątaniu. Wyczyszczą nawet największy brud

Zastosowań obierek po ogórkach jest jednak więcej. Sok zawarty w skórkach po tych warzywach przyda ci się także przy gruntownych porządkach, gdy będziesz chciał wyczyścić sprzęty ze stali nierdzewnej

Przy niewielkich zaciekach musisz jedynie potrzeć obierką zabrudzoną powierzchnię. W przypadku powstania większych zabrudzeń z obierek możesz zrobić także pastę do czyszczenia, blendując je z dodatkiem soli. Później wystarczy posmarować nią zabrudzone miejsca i zostawić na 15-20 minut.

Nie znajdziesz lepszej naturalnej maseczki. Twarz będzie gładka i ujędrniona

Powinieneś również wiedzieć, że obierki po ogórkach to najlepsza naturalna maseczka na twarz. Zamiast wydawać pieniądze na drogie kosmetyki, po prostu przetrzyj wewnętrzną stroną skórki skórę na swojej buzi, aby ją ujędrnić i rozjaśnić zaczerwienienia.

 Potrzymaj je także przez chwilę w okolicach oczu. Dzięki temu obrzęki i cienie pod oczami szybko znikną, a ty będziesz wydawać się wypoczęty, nawet jeśli w nocy przespałeś tylko trzy godziny. 

Zobacz też:

Wystarczy odrobina do porannej kawy. Boczki znikną znacznie szybciej

Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Dodaj jedną tabletkę do porannej kawy. Szybko usuniesz toksyny z organizmu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki