Reklama
Reklama

Gołębie brudzą balkon i parapety? W ten sposób łatwo ją wyczyścisz

Zabrudzone parapety czy płytki na balkonie to dość częsta sytuacja, z którą można sobie poradzić na wiele sposobów. Problem pojawia się, kiedy zanieczyszczenia nie schodzą tak łatwo. Często taką sytuację wywołują gołębie, których odchody są nie tylko nieestetyczne, ale też niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeśli nie wiesz, jak się ich pozbyć, poznaj sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu już w kilka minut będziesz mógł je usunąć.

Czy gołębie odchody są dla nas szkodliwe?

Gołębie odchody dla większości z nas stanowią spory problem pod względem estetycznym. Niestety złą wiadomością jest to, że kontakt z nimi może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Powierzchnia pokryta ptasimi ekskrementami stanowi siedlisko wielu groźnych bakterii oraz wirusów. W wyniku kontaktu z nią możemy zachorować na boreliozę czy bakterię Salmonelli. Dlatego jeśli zauważmy, że gołębie odchody pokrywają powierzchnie w okolicach naszego domu, warto uporać się z nimi jak najszybciej.

Kostka brukowa to powierzchnia, której wyczyszczenie może stanowić wyzwanie. Jej chropowata powierzchnia sprawia, że zabrudzenia, takie jak ptasie odchody, wnikają w jej szczeliny, sprawiając tym samym, że ich usunięcie jest bardzo trudne. To właśnie dlatego samo polanie kostki wodą może nie wystarczyć.

Zobacz także: Wystarczą 3 składniki z kuchennej szafki, by podłoga lśniła czystością jak w pałacu

W jaki sposób wyczyścić balkon z ptasich odchodów?

Aby doczyścić powierzchnię z gołębich odchodów, warto użyć substancji, które mają kwaśny odczyn pH. To dzięki niemu pozbycie się zabrudzeń będzie proste. Warto skorzystać z tanich składników, które znajdziemy w każdym domu. Doskonale sprawdzi się biały ocet lub sok z cytryny

Ocet lub sok z cytryny rozrób z wodą w proporcji 1:1. Gołębie odchody na balkonie należy spryskać przygotowaną substancją.  Następnie odczekać kilkanaście minut, aby płyn zaczął działać. Po tym czasie spłukać powierzchnię wodą.  Płytki, elewacja czy parapety będą wyglądać jak nowe.

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | czyszczenie | triki