Reklama
Reklama

Denerwują cię skrzypiące drzwi? Przynieś z łazienki jeden kosmetyk, a pozbędziesz się problemu

Skrzypiące drzwi to wyjątkowo irytujący problem, który przypomina o sobie za każdym razem, gdy ktoś wchodzi lub wychodzi z pomieszczenia. Okazuje się jednak, że można się go szybko i skutecznie pozbyć, bez konieczności kupowania drogich specyfików czy ściągania drzwi z zawiasów. Przedstawiamy sposób na zlikwidowanie kłopotu.

Skrzypiące drzwi są problemem w domu, ale również i w przestrzeni biurowej czy publicznej. Szczególnie niekomfortowe jest słuchanie nieprzyjemnego dźwięku, na przykład wieczorem czy w nocy. Nie trzeba męczyć się z taką sytuacją, należy działać.

Jest kilka czynników, które wpływają na to, że drzwi skrzypią. Może to być, na przykład drewno ocierające się o drewno, czy nienasmarowane zawiasy. Przyczyną zjawiska mogą być także nierówne framugi, na których są osadzone drzwi. Co w takiej sytuacji powinno się zrobić?

Skrzypiące drzwi nie muszą denerwować. Wystarczy zastosować prosty trik

Dom jest miejscem, w którym mieszkańcy powinni mieć możliwość swobodnego odpoczynku i relaksu. Przeszkodą w takiej sytuacji są często skrzypiące drzwi lub zawiasy. Ciekawym pomysłem na rozwiązanie tego problemu podzieliła się niedawno jedna z użytkowniczek TikToka.

Prosty trik polega na wykorzystaniu pianki do golenia. Wystarczy nanieść nią na skrzypiące elementy drzwi i równomiernie rozetrzeć. Problem powinien szybko zniknąć, a nieprzyjemny dźwięk ustać. 

Jak usunąć skrzypienie drzwi domowymi sposobami?

Do zlikwidowania nieprzyjemnego dźwięku można stosować nie tylko piankę do golenia. Sprawdzą się również inne produkty dostępne w wielu domach. Zaliczają się do nich artykuły takie jak:

  • lakier do włosów,
  • mydło w kostce,
  • oliwa z oliwek.

Te produkty zawierają tłuszcz, który idealnie sprawdzi się jako "domowy smar". Jedyne, na co trzeba uważać to objętość zawartości artykułów nakładanych na skrzypiące elementy. W przypadku lakieru - wystarczy kilka pryśnięć, mydła - dobranie kostki z dużą zawartością tłuszczu i wtarcie jej w zawiasy bez mieszania z wodą, oliwy z oliwek - kilka kropel na elementy, które wydają nieprzyjemny dźwięk, żeby zminimalizować tarcie.

Co zrobić, jeśli smarowanie zawiasów nie działa?

Może zdarzyć się, że nasmarowanie zawiasów nie będzie wystarczające. W takiej sytuacji można zdecydować się na sprawdzenie, a następnie dokręcenie wszystkich poluzowanych śrub w zawiasach i osprzęcie. Można też wymienić zużyte komponenty na nowe.

Kolejnym krokiem jest szlifowanie i przycinanie. Będzie to konieczne w sytuacji, kiedy drzwi ocierają się o ramę, chociażby z powodu odkształcenia i trzeba przeszlifować lub przyciąć fragmenty generujące dodatkowe, zbędne tarcie. Ostatnia deska ratunku to po prostu wymiana drzwi na nowe.Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby