Reklama
Reklama

Chcesz przedłużyć życie suszarki do ubrań? Pamiętaj o tych zasadach

Suszarka do ubrań to coraz częściej spotykany element wyposażenia domu. Osoby, które ją posiadają, powinny jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach, dzięki którym będą mogli cieszyć się nią bez problemu przez długi czas. Sprawdź, w jaki sposób dbać o suszarkę do prania i zapobiec w przyszłości drobnym usterkom.

Suszarka do prania to przydatny sprzęt, który znajdzie zastosowanie w każdym domu. O czym trzeba pamiętać, aby nie dopuścić do jej zaniedbania?

Co jest potrzebne do czyszczenia suszarki do ubrań?

Do czyszczenia suszarki do ubrań nie potrzebujemy specjalnych urządzeń czy środków czystości. Najbardziej przydatny będzie odkurzacz. Za jego pomocą bez problemu pozbędziemy się kurzu oraz innych zabrudzeń, które w dłuższej perspektywie czasu mogą stanowić problem.

Do czyszczenia bębna, a także czujników wilgoci przyda się zwykły ocet. Ściereczki nasączone nim będą doskonale radzić sobie nawet z uporczywym kamieniem.

Jak wyczyścić suszarkę do ubrań?

Czyszczenie suszarki do ubrań jest bardzo proste. Zaczynamy je od opróżnienia szuflady na skropliny. Jeśli urządzenie podłączone jest do kanalizacji, nie jest to konieczne. Po każdym suszeniu należy również wyczyścić filtr, który znajdziemy przy bębnie. Można to zrobić ręcznie lub za pomocą odkurzacza.

Następnie wyjmujemy z zagłębienia przy bębnie uszczelkę. Dokładnie je odkurzamy, a uszczelkę czyścimy pod bieżącą wodą i osuszamy. Ponownie montujemy uszczelkę w zagłębieniu.

Co jakiś czas należy również zajrzeć do wymiennika ciepła. Jeśli jest zabrudzony, czyścimy go za pomocą szczoteczki z twardym włosiem lub specjalnego grzebienia. Należy jednak uważać, aby nie wciskać zabrudzeń w głąb wymiennika. Na końcu wciągamy je za pomocą odkurzacza.

Na końcu czyszczenia przyda nam się ocet. Zwilżamy nim miękką ściereczkę i przecieramy wnętrze bębna, a także czujniki wilgoci. Dzięki temu uchronimy się przed powstawaniem uciążliwego kamienia.

 

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie