Reklama
Reklama

Zrób to przed urlopem, a zabezpieczysz dokumenty od kradzieży

Zgubione dokumenty to jedna z sytuacji, która może przysporzyć nam sporo nerwów, szczególnie w innym kraju. Nie pozwól, aby twoje wakacyjne plany zostały pokrzyżowane. Sprawdź, w jaki sposób możesz zabezpieczyć się przed stratą. Jednym z rozwiązań może być skanowanie dokumentów. Jak to zrobić?

Skan dokumentów nie zawsze wystarczy. Co należy zrobić przed wyjazdem, aby mieć pewność, że nasze wakacje będą udane?

Jak bezpiecznie przechowywać dokumenty?

Największym zagrożeniem w podróży jest nasza nieuwaga oraz kieszonkowcy. Sposób, w jaki przechowujemy pieniądze i gotówkę, ma duże znaczenie. Pamiętaj, aby nie przechowywać gotówki, kart płatniczych oraz dokumentów w jednym miejscu. Rozdzielenie ich może uratować cię od potencjalnej kradzieży.

Pod ręką warto jedynie trzymać niewielkie sumy. Karty płatnicze oraz dokumenty, jak dowód osobisty, paszport, wizy albo prawo jazdy powinny znaleźć się w ukrytym i dobrze zabezpieczonym miejscu w bagażu. Upewnij się, że dokumenty oraz gotówka znajdują się w wodoodpornych kieszeniach lub torebkach. Stanowią one dobrą ochronę przed zniszczeniem dokumentów przez deszcz lub wpadnięciem do wody.

Skanowanie dokumentów i umieszczanie ich w chmurze

Przed wyjazdem warto się również zabezpieczyć na wypadek stracenia dokumentów. Paszport lub dowód osobisty mogą być konieczne do przekroczenia granicy. W razie utracenia ich warto wykonać kopię w postaci skanu, która może umożliwić korzystanie z nich.

Warto wykonać kopie:

·  biletów lotniczych,

·  wiz,

·  strony paszportu ze zdjęciem,

·  polisy ubezpieczeniowej,

·  dowodu osobistego.

Wydrukowane kopie możesz umieścić w bagażu. Ich elektroniczną wersję, warto przenieść do chmury. Pozwoli ci to na dostęp do nich z dowolnego urządzenia. Pamiętaj jednak o ustanowieniu bezpiecznego hasła, które uchroni twoje konto od włamania.

Zobacz też:

​Paragony grozy już nie tylko nad morzem? Tegoroczne ceny na jarmarkach świątecznych zwalają z nóg

​"Lodowe włosy" pojawiły się w lesie. Trudno oderwać od nich wzrok

​To największa zimowa atrakcja w górach. Lodową Świątynię warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urlop | wakacje za granicą