Reklama
Reklama

Wakacje za darmo w dowolnym miejscu na świecie. Musisz poznać tę stronę!

Wakacje za darmo w dowolnym miejscu na świecie. Brzmi to niemożliwie, ale to prawda. Wystarczy zalogować się na odpowiedni portal i wybrać cel podróży. To znakomita propozycja dla osób, które nie chcą wydawać fortuny i zwiedzić świat.

Popularnym rozwiązaniem dla turystów jest Couchsurfing.com. Polega to na tym, że podróżnicy korzystają z nieodpłatnych ofert noclegu, proponowanych przez potężną sieć użytkowników portalu. To nie jedyne rozwiązanie. Na turystów chcących podróżować za darmo, a nawet i zarobić pieniądze, czekają atrakcyjniejsze możliwości.

Afryka, Azja, USA, Kanada, Kostaryka, Tajlandia, czy Europa. To tylko kilka z przykładowych celów podróży, które można obrać, korzystając z odpowiednich narzędzi. Nie kryją się za tym żadne dodatkowe koszty. Warto jednak podkreślić, że nie jest to standardowe podróżowanie.

Workaway – unikatowa społeczność umożliwiająca podróżowanie za darmo

Workaway to portal zrzeszający podróżników z całego świata. Mogą przebierać w propozycjach z praktycznie każdego zakątka globu. Oferenci umieszczają na portalu ogłoszenia dotyczące, na przykład osoby poszukiwanej do zaopiekowania się domem na pewien czas, chętnych do pracy przy remoncie zabytkowych budynków, czy native speakerów do nauki dzieci w szkole.

Wybierając jedno z ogłoszeń na Workaway, w kraju, który interesuje turystę, można odwiedzić ulubione państwo i podróżować praktycznie za darmo. Gospodarze zapewniają gościom wyżywienie, dach nad głową, a niekiedy i zwrot kosztów podróży. Zgodnie z filozofią społeczności Workaway kluczowa jest też przyjazna atmosfera.

Czy podróżując z Workaway można zarabiać?

Na portalu Workaway są tysiące osób chętnych do zwiedzania i pozostawienia czegoś po sobie w poznawanym miejscu. Użytkownicy z różnych stron świata dzielą się swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem z innymi. Do najpopularniejszych form pomocy zalicza się m.in.:

  • dodatkowe ręce do pracy w ogrodzie,
  • majsterkowanie (stanowisko tzw. złota rączka),
  • animacje i opieka nad dziećmi,
  • sprzątanie i pilnowanie domu,
  • prace budowlane i porządkowe,
  • działalność charytatywna oraz nauka języka obcego.

Zapotrzebowanie na ludzi z takim zakresem umiejętności jest zawsze duże. Warto wiedzieć, że gospodarz, który prowadzi działalność gospodarczą i prosi o pomoc użytkowników Workaway właśnie w ramach jej rozwijania, powinien zaoferować odpowiednie warunki. 

Osoby, które zdecydują się na propozycję takiego oferenta, powinny otrzymać zakwaterowanie, a także co najmniej minimalne wynagrodzenie za każdą przepracowaną godzinę. Oznacza to, że na Workaway można zarobić. Jednak z reguły gospodarze preferują wymianę, czyli wyżywienie, nocleg i poznawanie obcej kultury w zamian za około 5 godzin pracy dziennie.

Czy podróżowanie i praca z Workaway jest bezpieczna?

Żeby zwiedzać i pracować w nietuzinkowych warunkach za granicą, podstawowym elementem jest bezpieczeństwo. Szczególnie że oferty są wystawiane najczęściej przez osoby prywatne. Workaway stosuje podstawowe zabiegi, które mają zapewnić ochronę podróżnym.

  • każdy profil jest weryfikowany ręcznie (pośrednika pracy, hosta, pracownika/podróżnego). Dotyczy to także kont odnawianych. Informacje na temat użytkowników są aktualizowane,
  • w przypadku sytuacji awaryjnej, Workaway pomaga znaleźć nowego gospodarza w okolicy i rekompensuje do 3 nocy zakwaterowania w pobliskim hotelu,
  • opinie użytkowników mają kluczowe znaczenie w kontekście funkcjonowania hostów na portalu,
  • w przypadku poważnych naruszeń Workaway rozpoczyna dochodzenie i wyciąga konsekwencje w związku z użytkownikami lub gospodarzami.

Żeby zapewnić sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa, trzeba wykupić ubezpieczenie, wybrać najwyżej ocenianego hosta, a także (najlepiej) wybrać się w podróż z kimś znajomym. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty warto też porozmawiać z gospodarzem i dowiedzieć się więcej na jego temat bezpośrednio.

Zobacz też:

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

Z Krakowa dolecisz za mniej niż 100 zł. Na miejscu zabawa lepsza niż w Disneylandzie

​Wyjątkowa atrakcja pod poziomem morza w Trójmieście. W weekend majowy będą tam tłumy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | ciekawe miejsca