Reklama
Reklama

To największy koszmar plażowiczów. Posyp stopy, a piasek się nie przyklei

Plażowanie jest przyjemne, jednak i ono ma swoje ciemne strony. Jedną z najbardziej irytujących czynności podczas urlopu nad morzem, jest konieczność usuwania ze stóp lepkiego piachu. To czasochłonne zajęcie, które rzadko przynosi satysfakcjonujące efekty. Istnieje jednak sposób, aby po wyjściu z plaży uniknąć chodzenia z piaskiem w butach. W tym celu na wakacje trzeba zabrać popularny kosmetyk dla niemowląt.

Wakacje nad morzem, jeziorem lub rzeką pozwalają nam odpocząć od codziennych trosk i obowiązków. Doceniamy je zwłaszcza w upały z uwagi na możliwość zażywania wodnych kąpieli. 

Ochłodzenie ciała przynosi ulgę w gorące dni. Niestety przed wyjściem z plaży musimy za to zapłacić własnym wolnym czasem... spędzanym na pozbywaniu się przyklejonego do stóp piachu.

Jak pozbyć się piasku ze stóp? Jeśli masz dzieci, zabierz wiaderko

Polacy mają swoje sposoby, aby pozbyć się piasku ze stóp przed wyjściem z plaży. Jedni tuż po wyjściu z wody starannie osuszają je ręcznikiem, a drudzy czekają, aż drobinki odkleją się same. Sposoby te rzadko jednak skutkują idealnie czystymi kończynami, w efekcie czego piach wciąż może wprawiać nas w dyskomfort podczas spaceru po mieście lub do ośrodka wypoczynkowego.

Są i tacy, którzy zabierają nad morze wiaderko, do którego nalewają wodę, by móc obmyć sobie nią nogi przed ubraniem pełnego obuwia. To skuteczny trik dla rodzin z dziećmi, które podczas wakacji i tak często wykorzystują to naczynie do zabawy. 

Ten kosmetyk działa genialnie i nie zajmuje miejsca. Posyp stopy po wyjściu z wody

Single niekoniecznie muszą jednak mieć ochotę zabierać na plażę wiaderko. Może być to niewygodne zwłaszcza dla osób, które po wyjściu z wody planują spędzić czas w pobliskim barze lub po prostu chcą pospacerować bez zbędnego ekwipunku.  Jak pozbyć się piasku ze stóp w takim przypadku? 

Okazuje się, że istnieje inny trik, opierający się na wykorzystaniu... pudru dla dzieci. Po zażyciu kąpieli musimy jedynie posypać nim zapiaszczone stopy. Po kilku sekundach puder powinien wchłonąć wilgoć i wówczas, aby piasek odkleił się ze stóp, trzeba tylko delikatnie przetrzeć stopy. 

Metodę z talkiem możemy wykorzystać również przed położeniem się na kocu lub ręczniku. Dzięki temu później nie będą one tak zapiaszczone. 

Zobacz też:

To najmniejsze uzdrowisko w Polsce. Każdego roku przyciąga tłumy kuracjusz

Na zdjęciach wygląda jak Włochy. Ta mała miejscowość w Polsce to wakacyjny hit

Przeczytaj przed wyjazdem do Wenecji. Te miejsca zwiedzisz zupełnie za darmo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | wakacje | urlop | turystyka