Reklama
Reklama

To jedna z najbardziej tajemniczych wysp na świecie. Rajskie plaże i krajobraz jak z innej planety

Niewielu turystów wie o istnieniu Sokotry, a szkoda, bo znajdują się tam piękne rajskie plaże z krystalicznie czystą wodą i białym piaskiem, a tamtejsze krajobrazy są jak z innej planety. Każdy powinien odwiedzić ją przynajmniej raz w swoim życiu, by na własne oczy zobaczyć smocze drzewa, które są znakiem rozpoznawczym tego miejsca.

Sokotra to jedna z najbardziej tajemniczych wysp na świecie. Mimo stosunkowo małej powierzchni (ma zaledwie 3625 km²), pięknych widoków tam nie brakuje, lecz co roku tylko kilka tysięcy turystów dociera w to miejsce, ponieważ nie można tam dojechać na własną rękę. 

Istnieje jednak możliwość wybrania się na zorganizowaną wycieczkę z biurem podróży, (w Polsce organizują je m.in.: Torre, Prestige Tours czy Tuk Tuk Tours). Koszt wyjazdu wynosi około 9-14 tysięcy (plus koszt uzyskania wizy jemeńskiej), a więc niemało. Jeżeli jednak tylko dysponuje się takim budżetem, na pewno warto wydać pieniądze, bo wakacje na Sokotrze dla turystów zawsze są niezapomnianym przeżyciem.

Gdzie znajduje się Sokotra? To jedna z najbardziej tajemniczych wysp na świecie

Sokotra jest największą wyspą należącą do archipelagu Jemenu o tej samej nazwie (geograficznie należy jednak do Afryki). Położona jest na Oceanie Indyjskim, około  240 km od somalijskiego przylądka Gees Gwardafuy. Natomiast od Półwyspu Arabskiego dzieli ją około 380 km. 

Tajemnicza unikalna aura i iście "kosmiczny" krajobraz Sokotry wynika najprawdopodobniej właśnie z położeniu z dala od lądu. Znaleźć można tam liczne gatunki endemiczne, spotykane wyłącznie w tym miejscu. Tamtejsza bioróżnorodność została doceniona nie tylko przez turystów, ale również przez organizację UNESCO, która w 2008 roku wpisały Sokotrę na listę światowego dziedzictwa.

Może cię zainteresować: "Polskie Malediwy" zachwycają turystów z całego świata. Warto się wybrać, zanim będą tam tłumy

Smocze drzewa, rajskie plaże i bajeczne laguny. Na Sokotrze nie brakuje miejsc jak z innej planety

Na Sokotrze nie ma dobrze rozbudowanej bazy hotelowej, więc nocleg w tym miejscu nie będzie luksusowy, ale wspaniałe widoki wszystko zrekompensują. Na wyspie znajdują się zapierające dech w piersiach plaże Archer, Delisha, Qalansiyah czy Shoab z idealnie czystym, białym piaskiem. 

Warto zwrócić uwagę na to, że tamtejsza woda jest tak idealnie czysta, że można przeglądać się w niej jak w lustrze. Niewątpliwie ma na to wpływ fakt, iż miejsce to opiera się masowej turystyce.

To istny raj na ziemi, w którym znajdują się także laguny, jeziorka, kaniony, wydmy, unikalne systemy jaskiń: Hoq i Dogub, a także wyjątkowy górski płaskowyż Rezerwatu Homhil.

Na można pominąć również pięknego Diksam, w którym turyści mogą podziwiać niezwykły las porastany przez draceny cinnabari o kapeluszach przypominających grzyby, (smocze drzewa uznawane za największy atut wyspy). Podziwiać można tam także drzewa kadzidłowe o zachwycającym zapachu oraz róże pustyni.


Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | turystyka | wakacje | urlop