Reklama
Reklama

Tak będzie wyglądał "polski Disneyland"? Otwarcie już niebawem

Największy polski park rozrywki, Energylandia, nie przestaje pozytywnie zaskakiwać swoich gości. Pod koniec listopada po raz kolejny swoje podwoje otworzy Winter Kingdom w bajkowym klimacie wioski Świętego Mikołaja. To jednak tylko część atrakcji zaplanowanych na najbliższe miesiące. Jeszcze więcej zabawy czeka wszystkich, którzy odwiedzą Energylandię na wiosnę 2024.

Energylandia powstała w 2014 roku na powierzchni ponad 70 hektarów, co czyni z niej największy park rozrywki w kraju i jeden z największych w Europie. Wciąż daleko mu jednak do rekordzisty świata – Walt Disney World Resort na Florydzie zajmuje ok. 40 mil kwadratowych, czyli.... ponad 10 000 hektarów.

Słodka Dolina - nowy park tematyczny w Energylandii

Takiej "fabryki zabawy" prawdopodobnie nie zobaczymy w Polsce nigdy, jednak w niczym nie umniejsza to pozycji Energylandii. Dobrze wiedzą o tym jej twórcy i niezrażeni projektują kolejne atrakcje – według aktualnych zapowiedzi 27 kwietnia 2024 do dyspozycji odwiedzających zostanie oddana Sweet Valley (Słodka Dolina). Jakie klimaty będą czekały na gości? Najlepiej odda je poniższe zdjęcie jednej z atrakcji nowej części parku, Filiżanek:

Jak zapowiadają opiekunowie parku "teren Sweet Valley obejmował będzie 4 ha powierzchni, w której znaleźć będzie można aż 10 atrakcji! Wśród nich dwa familijne roller coastery: Choco Chip Creek oraz Honey Harbour"

Nawet po dodaniu do nich "zakręconych filiżanek", na zwiedzających czeka jeszcze 7 niespodzianek do odkrycia – wśród nich m.in. karuzela przypominająca magiczne drzewo, spływ łódkami po czekoladowej rzece czy karuzela-stodoła, która pomieści na pokładzie do 24 osób.

Oczywiście zwiedzający będą mogli też bawić się we wszystkich wybudowanych do tej pory strefach – podwodnym mieście Aqualantis, średniowiecznym Smoczym Grodzie czy pełnym atrakcji wodnych Water Parku.

Dla wszystkich ciekawych na oficjalnym profilu instagramowym Energylandii zamieszczono film promocyjny ukazujący część atrakcji niemal gotowej Sweet Valley, która czeka już na pierwszych gości.

 


Zobacz też:

Z Polski dolecisz tu w 2 godziny. Ceny niższe niż w Chorwacji, a widoki zachwycają

"Słowackie morze" blisko polskiej granicy. Idealny kierunek na wakacje

Na tych wyspach promieniowanie słoneczne jest największe. Opalisz się nawet w pochmurny dzień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce