Reklama
Reklama

Rajskie plaże za mniej niż 50 złotych dziennie. Najtańsze miejsca na urlop

W trakcie podliczania wszystkich wydatków związanych z podróżowaniem – cen biletów, hoteli, jedzenia, czy zwiedzania, niekiedy można stracić ochotę na zagraniczne wczasy. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie miejsca są drogie. Jakie są propozycje najtańszych lokalizacji na urlop?

Dobrą wiadomością dla osób, które chcą połączyć zdrowe finanse z zabawą na wakacjach, jest to, że nie brakuje propozycji na tani urlop. Dodatkowo takie możliwości dotyczą krajów egzotycznych. W niektórych krajach można wydać nawet mniej niż 50 złotych dziennie.

Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale niekiedy koszty podróży mogą się ograniczyć nawet do pułapu poniżej tytułowych 50 złotych. Trzeba tylko wybrać się poza utarte szlaki i optymistycznie nastawić na przygodę. W takim razie, gdzie można wypocząć za mniej niż 50 zł dziennie?

Najtańsze kraje na urlop - Sri Lanka

Sri Lanka to niewielki kraj, który od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów z Europy. Nic dziwnego - jest nie tylko niezwykle atrakcyjny, ale również tani. Ma bogatą bazę noclegową, a cena noclegu w lokalnym pensjonacie wynosi 6-10 dolarów od osoby. Często jest w nią wliczone również śniadanie. Oczywiście w hotelach ceny są wyższe, wciąż jednak bardzo atrakcyjne dla przyjezdnych.

Na wakacje w tym kraju nie wydasz fortuny - Filipiny

Filipiny kojarzą się z błękitną wodą oceanu, szerokimi plażami i... wysokimi cenami. Jednak mimo powszechnej opinii, wcale nie trzeba wydać dużo, by cieszyć się urlopem na rajskiej wyspie. Organizując wyjazd na własną rękę można sporo zaoszczędzić. Noclegi w pokoju z prywatną łazienką w pensjonacie na wyspie Cebu blisko plaży można znaleźć już za 600 PHP (peso filipińskie), czyli niecałe 45 zł za dobę. 

Planując urlop na Filipinach warto również pamiętać, by pobyt nie przekraczał 21 dni - dzięki temu można sporo zaoszczędzić na wizie. Jeśli waga bagażu będzie niższa niż 15 kg, nie trzeba będzie również dopłacać za niego w samolocie. 

Najtańsze kraje na urlop: Kambodża

Kambodża staje się coraz mniej egzotyczna. Wyjeżdża tam wielu Polaków, szczególnie tych, którzy chcą doświadczyć nieco dzikości, na przykład przemierzając kraj wąskimi drogami wciśniętymi w zbocza dusznych dżungli. Ile kosztuje urlop w Kambodży?

Posiłek w dobrej restauracji to koszt około 15 złotych. Można jednak zjeść zdecydowanie taniej, odwiedzając stragany, czy obwoźne punkty z jedzeniem. Jedno piwo to koszt ok. 3-4 zł a półtoralitrowa butelka wody kosztuje ok. 3 zł. Natomiast litr benzyny kosztuje 5 zł. Niskie ceny dotyczą też biletów na atrakcje oraz noclegów – cena za dobę w luksusowym hotelu to koszt od 100 do 200 złotych. 


Zobacz też:

Planujesz podróż samolotem? Tych ubrań lepiej nie zakładaj

​Możesz zwiedzić aż 3 kraje w 2 godziny. Wystarczy, że wsiądziesz w ten pociąg

Planujesz wypad w góry z dziećmi? To najbardziej rodzinny szlak w Tatrach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urlop | wakacje