Polska Prowansja, czyli Lawendowe Wzgórza w sercu Pienin. Zachwycają kolorem i zapachem
Lawendowe Wzgórza w Szczawnicy to nowa atrakcja w Małopolsce, która cieszy się rosnącą popularnością. Zachwyceni turyści spacerują wśród pól pachnącej lawendy, racząc się widokami i wykonując piękne zdjęcia. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Polską Prowansję.
Szczawnica jest miastem uzdrowiskowym, położonym w województwie małopolskim, na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego. To właśnie tam pojawiła się nowa atrakcja, przyciągająca turystów. Położona na wzgórzu Bereśnik plantacja lawendy jest absolutnie wyjątkowa. Zobacz, co oferują Lawendowe Wzgórza w Szczawnicy.
Na mapie Małopolski pojawiła się nowa atrakcja turystyczna. Otwarto ją w czerwcu tego roku, a już przyciąga wielu turystów, spragnionych malowniczych widoków niczym z serca Prowansji.
Lawendowe Wzgórza to najwyżej położona plantacja lawendy w Polsce. Zlokalizowana jest w sercu Pienin, na górze Bereśnik w uzdrowisku Szczawnica. To efekt pracy dwójki pasjonatów. Barbara i Mateusz Zachwiejowie wybrali gatunki Grosso, Hidcot i Edelweiss, a sadzonek jest przeszło 8 tysięcy.
Czytaj też: W Małopolsce powstało nowe kąpielisko. Przyćmi Zakrzówek i Zarabie?
Odwiedzający mogą na miejscu nabyć sadzonki, woreczki zapachowe, bukiety czy inne ozdoby. Już wkrótce będą też mogli spróbować wyjątkowej, lawendowej lemoniady, dzięki której do wrażeń zapachowych i wizualnych dołączą się jeszcze wrażenia smakowe.
Inspiracją dla twórców Lawendowych Wzgórz była chorwacka wyspa Hvar. Starali się tam podejrzeć, jak inni plantatorzy radzą sobie z nachyleniem terenu. Postanowili spróbować zasadzić lawendę w Pieninach, a konkretnie na wzgórzu Bereśnik, gdzie znajduje się również bacówka i widokowe szlaki turystyczne, wiodące między innymi na wodospad Zaskalnik, Przehybę czy Dzwonkówkę. Na najładniejsze widoki można liczyć na przełomie lipca i sierpnia.
Zobacz też:
To miasto wchodzi w skład słynnego trójkąta uzdrowiskowego. Oferuje wyjątkowe wody lecznicze
Podobno mieszkali tam piraci. Ukryta wioska na uwielbianej przez Polaków wyspie
Mało znane sanatorium w Sudetach. Wkrótce odzyska swój dawny blask