Reklama
Reklama

Najlepsze miejsca na nurkowanie i snorkeling

Nurkowanie i snorkeling to atrakcje, które cieszą się ogromną popularnością w trakcie sezonu wakacyjnego. Żeby podziwiać naturę z bliska, oglądając ją pod taflą wody, nie trzeba wybierać się w daleką podróż. Świetne miejsca do nurkowania i snorkelingu znajdują się również w Europie.

Prym wśród najlepszych miejsc na nurkowanie i snorkeling wiodą Wyspy Kanaryjskie, Grecja i Chorwacja. Przed wycieczką w konkretne miejsce warto dowiedzieć się, jakie panują warunki pod względem stopnia zaawansowania. Jednak w większości lokalizacji nie brakuje obszarów do nurkowania dostosowanych do praktycznie każdego zakresu umiejętności pływania.

Zaletą tego rodzaju aktywności jest to, że można nie tylko doświadczać naturę, ale także cieszyć oko przepięknymi widokami – skalistymi nabrzeżami, czy bujną, egzotyczną roślinnością wokół plaż. W takim razie, gdzie warto się wybrać?

Najlepsze miejsca na nurkowanie i snorkeling: Wyspy Kanaryjskie

Chcąc udać się na nurkowanie i snorkeling na Wyspy Kanaryjskie, warto odwiedzić El Puertito de Armeňime na Teneryfie. Niewielka zatoka zachwyca naturalnym pięknem i krystaliczną wodą, dzięki której można zauważyć każdy szczegół dna wybrzeża oceanu.

W zatoce El Puertito można zejść na głębokość 15 metrów. Największą atrakcją są żółwie zielone, które swobodnie pływają wokół nurkujących. Zaletą miejsc do nurkowania i snorkelingu na El Puertito de Armeňime na Teneryfie jest duża ilość punktów, w których można wypożyczyć sprzęt.

Najlepsze miejsca na nurkowanie i snorkeling: Grecja

Spośród wielu miejsc, które idealnie nadają się na nurkowanie, jednym z najciekawszych jest plaża Elafonisi na Krecie. Zachwyca swoim urokiem, na który składają się różowe i piaszczyste plaże, a także kruczoczarne skały wulkaniczne oraz bezkresne wydmy.

Elafonisi jest dobrą propozycją dla początkujących, którzy chcą nurkować na płytkich wodach. Nawet nie dysponując doświadczeniem lub umiejętnościami, bez problemu można oglądać podłoże przy plaży Elafonisi, spoglądając na obiekty znajdujące się nawet 30 m niżej.

Najlepsze miejsca na nurkowanie i snorkeling: Chorwacja

Decydując się na wyjazd do Makarskiej w Chorwacji, można przy okazji po raz pierwszy spróbować nurkowania i snorkelingu. To miejscowość turystyczna, wokół której znajduje się wiele miejsc, idealnych do spoglądania na naturę znajdującą się pod wodą.

Atutem Riwiery jest to, że nie trzeba wykupywać płatnych wycieczek z nurkowaniem ani specjalnie wysilać się, żeby znaleźć ciekawe miejsca. Wystarczą do tego własne okulary i rurka. Obok Makarskiej na 60-kilometrowym, skalistym odcinku wybrzeża nie brakuje miejsc, idealnych do obserwacji dna morza i tętniącego tam życia.

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje