Nadmorskie uzdrowisko idealne na jesień i zimę. Dużo jodu, a ceny turnusów już od 800 zł
Nadmorskie uzdrowiska zachwycają w jesienno-zimowej odsłonie. Turnusy o tej porze roku oferują kojący spokój, powietrze nasycone jodem, a także atrakcyjne ceny. Planując swój wyjazd nad polskie morze, warto pod uwagę wziąć Kołobrzeg, który jest wyjątkowym miastem uzdrowiskowym z długą tradycją. Szeroka gama ofert pobytów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla ciebie. Przekonaj się, dlaczego wyjazd do Kołobrzegu końcem roku jest dobrym pomysłem.
Wypoczynek nad morzem to dawka powietrza wypełnionego jodem, a także wyjątkowy relaks w rytmie kojącego szumu fal. Nad Morzem Bałtyckim w sezonie wakacyjnym bywa tłocznie, przez co taki odpoczynek może być nieco utrudniony. Warto więc zdecydować się na odwiedzenie nadmorskich kurortów w okresie jesienno-zimowym. Szczególnie na cel poleca się Kołobrzeg, który jest uzdrowiskowym miastem z unikalną atmosferą.
Kołobrzeg to nadmorskie miasto o bogatej historii i wielu zaletach. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jest to nie tylko atrakcyjna destynacja turystyczna, ale również uzdrowisko posiadające bogatą ofertę leczniczą. Zdaniem wielu osób to najznakomitszy kurort, jaki można odwiedzić nad polskim morzem.
Miasto poprzez swoją lokalizację nad brzegiem Bałtyku, a także u ujścia rzeki Parsęty zapewnia przybyłym wyjątkowy klimat, a także szereg atrakcji. Dla wielu najważniejsze są jednak aspekty, które czynią z tego nadmorskiego miasta uzdrowisko.
W XIX wieku dostrzeżono tutaj zalety z wykonywanych kąpieli w podgrzewanej wodzie morskiej. Tym sposobem rozpoczęto rozbudowę infrastruktury uzdrowiskowej, dzięki czemu stały się tutaj dostępne nie tylko kąpiele w solankach, ale i inne zabiegi. Liczne działania podjęte na przestrzeni lat doprowadziły do powstania największego polskiego uzdrowiska.
Zobacz też: Atrakcja popularnego uzdrowiska wkrótce zostanie zamknięta. To ostatni moment na zwiedzanie
Za największy skarb Kołobrzegu uznaje się oczywiście bliskość morza, która wpływa na malownicze otoczenie, a także panujący tutaj klimat. Za złoto, a precyzując, za czarne złoto Kołobrzegu, uchodzi jednak borowina, która zawiera cenne składniki biologiczne. Co ciekawe, jest tutaj wydobywana i wykorzystywana w innych polskich uzdrowiskach.
Co więcej, w Kołobrzegu występują również solanki bogate w jod, brom, sód czy magnez. Słynące z wszechstronnego zastosowania są dobre dla zdrowia, a także produkcji wody mineralnej. To również niebywała atrakcja tego kurortu, która wzbudza zainteresowanie wśród odwiedzających.
Tym sposobem walory uzdrowiskowe Kołobrzegu sprawiły, że profil leczniczy obejmuje ortopedię, neurologię, kardiologię, angiologię, pulmonologię, diabetologię, endokrynologię, a także osteoporozę. Szeroki zakres profilu sprawia, że uzdrowisko posiada bogatą ofertę leczniczą, przez co każdego roku odwiedzane jest przez tłumy kuracjuszy.
Znajdujące się na terenie uzdrowiska liczne sanatoria oferują zróżnicowane propozycje turnusów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Pakiety obejmuje zabiegi lecznicze bądź relaksacyjne. Pobyt w nadmorskich kurortach w okresie jesienno-zimowym to nieśpieszna atmosfera, a także dużo niższe ceny aniżeli w środku sezonu.
Może cię zainteresować: To polskie uzdrowisko uznano za jedno z najpiękniejszych w Europie. Przyciąga turystów z wielu krajów
Pobyt w nadmorskim uzdrowisku, jakim jest Kołobrzeg, to nie tylko szeroka oferta uzdrowiskowa. Na przybyłych czeka wiele atrakcji, które w ciekawy sposób wypełnią wolny czas od zabiegów i masaży. Atrakcją samą w sobie jest oczywiście plaża w Kołobrzegu, na której można zachwycać się szumem fal podczas spokojnego spaceru brzegiem morza.
W mieście czeka również wiele miejsc, które warto odwiedzić bądź po prostu zobaczyć. Jest to między innymi tutejsza bazylika katedralna, ratusz o wyglądzie zamku czy widowiskowy pomnik zaślubin Polski z morzem.
Ciekawym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Kołobrzegu, jest latarnia morska, która sięga aż 26 metrów wysokości. Na jej szczycie mieści się taras widokowy, z którego można podziwiać piękno Bałtyku. W podziemiach latarni znajduje się natomiast od 2009 roku wyjątkowe Muzeum Minerałów.
Na odwiedzających Kołobrzeg czekają również takie miejsca jak skansen na wodzie ORP “Fala", Oceanarium czy Ekopark Wschodni będący wyjątkowym miejscem na mapie miasta, które stworzyła sama natura.
Zobacz też:
Na ten szlak w Bieszczadach warto wybrać się zimą. Nie jest trudny, a widoki zachwycają
Tych miejsc nie wybieraj na zimowy urlop. Możesz się bardzo rozczarować