Możesz zaoszczędzić na noclegach, a nawet mieszkać za darmo. Sposób na tanie wakacje
Podróżowanie to znakomita zabawa, choć nieraz pożera całe oszczędności. Dlatego coraz więcej osób interesuje się tym, jak skutecznie oszczędzać na noclegach. Atrakcyjnych propozycji nie brakuje, trzeba jedynie wiedzieć, gdzie ich szukać.
W oszczędzaniu na podróżowaniu trzeba zachować rozsądek. Niekiedy 100-200 złotych może przesądzić o tym, czy śpimy w ładnym obiekcie, czy obskurnej noclegowni. Na szczęście nie trzeba kierować się wyłącznie intuicją. Z pomocą w rozsądnym oszczędzaniu przychodzą praktyczne portale.
Jednym z nich jest Couchsurfing. Ciekawa alternatywa (umożliwiającą również zarabianie), to Workaway. W niewydawaniu wszystkich pieniędzy pomoże też umiejętne korzystanie z aplikacji takich jak: Booking.com i Airbnb.com. W takim razie, jak oszczędzać na noclegach?
Couchsurfing można polecić osobom, które lubią nawiązywać nowe kontakty i są otwarte na ludzi. Platforma zrzesza osoby z całego świata. Unikalna społeczność udostępnia podróżnikom z każdego zakątka ziemi lokum do spania – zupełnie za darmo.
Na platformie można też znaleźć informacje dotyczące wydarzeń w konkretnym mieście. Umożliwia to jeszcze lepsze zapoznanie się z lokalnymi mieszkańcami i ich kulturą. Pierwszy krok to założenie profilu na Couchsurfing.com i wypełnienie informacji niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa – gości i hostów. Potem wystarczy wybrać lokalizację i znaleźć gospodarza, który udostępni swoje mieszkanie/pokój do spania.
Workaway jest portal, dzięki któremu można udać się na wakacje do egzotycznych krajów m.in.: Kostaryki, Maroka, Libanu, USA, czy europejskich – Francji, Niemiec lub Holandii. Zasadniczo gość (podróżny) ma wykonywać około 5 godzin pracy dziennie. W zamian otrzymuje wyżywienie i zakwaterowanie.
Na Workaway można też zarobić. Gospodarze, którzy oferują pracę w ramach prowadzonej działalności, mają obowiązek zapewnić pracownikom pensję w wysokości minimalnego wynagrodzenia w danym kraju. Wybierając się na Workaway, warto podróżować ze znajomymi, a także zapoznać się lepiej (online) przed przyjazdem w konkretne miejsce z gospodarzem.
Sposobem na oszczędzanie na noclegach przy wynajmowaniu hoteli, czy hosteli, jest odwiedzanie bezpośrednio strony obiektów, którymi interesują się podróżni. Można tam znaleźć aktualne promocje, a często i ceny niższe niż na popularnych portalach. Warto też zadzwonić do obsługi lub właściciela obiektu i zapytać, czy cena za nocleg może być niższa, niż przedstawiono to w ofercie.
Booking.com i Airbnb.com to najczęściej wybierane aplikacje do wyszukiwania miejsc noclegowych. Jest jednak sposób, żeby znaleźć ofertę w niższej cenie niż standardowo. Najskuteczniejszym z nich jest szukanie nowych gospodarzy. Obiekty o wysokim standardzie są dostępne za niską cenę, ponieważ ich właściciele chcą zebrać dobre opinie i wybić się w wynikach wyszukiwania.
Zobacz też:
Możesz wygrać pobyt w najdłuższym hotelu w Europie. Wystarczy spełnić 4 warunki
Wyjątkowa atrakcja powraca do Ciechocinka. Kuracjusze będą w siódmym niebie
Piękniejszy niż Trzy Korony. Ten szlak w Pieninach to idealna propozycja na jesień