Reklama
Reklama

Jest piękniejsze, niż Malediwy czy Seszele. Nazywają je ostatnim rajem na ziemi

Raja Ampat to archipelag w Indonezji, nazywany „ostatnim rajem na Ziemi”. Niepowtarzalne piękno tego miejsca wciąż jest nieco dzikie, niezakłócone przez przesadnie duże i głośne grupy turystów. Można tam zatem spokojnie odpocząć, na przykład nurkując i podziwiając rafę koralową. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym miejscu i dlaczego będzie doskonałym pomysłem na egzotyczne wakacje?

Wyspy Raja Ampat to archipelag składający się z 1500 wysp, położony w Indonezji, między Morzem Seram i Oceanem Spokojnym. Administracyjnie Raja Ampat wchodzi w skład prowincji Papua Południowo-Zachodnia, tworząc dystrykt, ze stolicą w Waisai.

Główne wyspy to Waigeo, Misool, Salawati i Batanta. Podobno to jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie, nazywane nawet "ostatnim rajem na Ziemi". Co warto wiedzieć o tym niezwykłym obszarze?

Raja Ampat - ostatni raj na Ziemi

Raja Ampat to prawdziwy raj dla fanów przyrody i nurkowania. Składa się z licznych wysp, zatok i lagun. Pod powierzchnią wód archipelagu znajdziemy jeden z najbogatszych ekosystemów morskich na świecie, z koralowcami, rekinami, żółwiami morskimi i licznymi gatunkami ryb.

W dodatku Raja Ampat wciąż jeszcze nie jest skażone przez masową turystykę. Owszem, przybywają tam liczni turyści, jednak nie w ogromnych grupach. Wszystko jest zatem świetnie zorganizowane, a jednocześnie można liczyć na ciszę, spokój i swobodny kontakt z naturą. Oprócz możliwości ujrzenia rafy koralowej, kąpieli w ciepłej wodzie i wypoczynku na piaszczystej plaży, można odbyć także wyprawę do dżungli.

Czytaj też: Krakowskie Malediwy zmieniają zasady wstępu. Mieszkańcy będą zadowoleni 

Raja Ampat - dla fanów spokoju i pięknych widoków

Raja Ampat może być idealnym, wakacyjnym kierunkiem dla wszystkich, którzy poszukują egzotyki i oryginalności. Zainteresowani mogą wynająć domek na plaży czy domek na wodzie i podziwiać malownicze widoki z okien czy tarasów. Wynajem takiego domku nie jest przy tym szczególnie kosztowny - to około 150-250 zł za dobę za dwie osoby. W dodatku zwykle w cenę wliczone są już trzy posiłki, przekąski i napoje.

To o tyle ważne, że na wyspie ciężko o lokalną restaurację czy sklep. Nie ma też bankomatów czy centrów handlowych. Wyposażenie wewnątrz domków jest podstawowe, na co trzeba się przygotować. Rajskie widoki rekompensują jednak te braki. Kto poszukuje wygód, może wybrać dla siebie bardziej luksusowe miejsce, jednak wówczas musi się liczyć z dużo wyższą ceną.

Pomiędzy wyspami trzeba przemieszczać się łódkami. Istnieje możliwość wykupienia wycieczek, które ukażą piękno całego terenu w pełnej krasie. 

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | urlop | wakacje | wczasy | wyspy