Reklama
Reklama

Jeśli nie byłeś jeszcze na wakacjach, możesz sporo zaoszczędzić. Biura podróży mocno obniżają ceny

Urlop po sezonie wakacyjnym ma wielu zwolenników. Nie tylko zmniejszają się tłumy na plażach i w pobliżu atrakcji turystycznych, ale również ceny są znacznie bardziej atrakcyjne. Obecnie spore obniżki oferują niemal wszystkie duże biura podróży, a zaoszczędzić można nawet....1000 złotych na osobę. Kto więc jeszcze nie zarezerwował wakacji na wrzesień, ma ku temu idealną okazję.

  • Ceny proponowane przez biura podróży są najwyższe w szczycie sezonu, czyli na lipiec oraz sierpień. Wtedy jest najcieplej, a pogoda jest najpewniejsza – rzadko zdarzają się pochmurne dni. Koszt wakacji może być znacznie niższy od września.
  • Wrzesień to czas, kiedy pogoda zaczyna być bardziej kapryśna. Wciąż jest ciepło, ale słoneczne dni coraz częściej przeplatają się z pochmurnymi. Minus to oczywiście mniej pewności, że w trakcie wyjazdu będzie piękna pogoda dzień w dzień, ale plus, to niższy koszt podróży.

Podróżujesz we wrześniu? Możesz zaoszczędzić pieniądze

Ciekawe wiadomości opublikowano na łamach "Rzeczpospolitej". Informacje oparte na badaniach Instytutu Traveldata jasno wskazują, że teraz zaczyna się znaczna obniżka cen. W niektórych przypadkach podróż może być tańsza nawet o 1200 złotych.

Późne wczasy, na przykład na Wyspach Kanaryjskich kosztują w sierpniu 5888 złotych, z kolei już na początku września ta kwota wynosi 5043 zł. Natomiast mediana za wakacje w Grecji w środku wakacji to 5582 zł, a we wrześniu jest to cena już 4515 zł. We wrześniu jest też taniej w Turcji, Egipcie i Bułgarii.

Czy wakacje we wrześniu 2023 są tańsze niż rok temu?

Instytut Traveldata opublikował też ciekawe informacje dotyczące tego, czy wakacje we wrześniu 2023 roku były tańsze niż rok wcześniej. Dane mogą zaskoczyć. Pomimo licznych obniżek cen (m.in. za paliwo, czy mocniejszy złoty), w tym roku zapłacimy więcej.

Najbardziej wzrósł ogólny koszt podróży do Maroka i Portugalii. Więcej też zapłacą osoby, które chciałyby się wybrać na wakacje typu All Inclusive do Hiszpanii, Turcji, Grecji, Egiptu, czy Tunezji. Różnica w niektórych przypadkach może wynieść nawet kilkaset złotych.

Zobacz też:

​Nie musisz wydawać fortuny na relaks w termach. Z tych basenów termalnych skorzystasz za darmo

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urlop | wakacje